Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Мін`юст має право без рішення суду позбавляти права власності?

August 15, 2016

Як відомо, зараз при Мін'юсті діє Комісія з розгляду скарг, пов'язаних з державним реєстром речових прав на нерухоме майно. Як відзначають експерти, на даний момент Міністерство юстиції України має право внести запис про скасування державної реєстрації права власності без рішення суду і без присутності власників майна за скаргою будь-якої особи.
Керується Мін'юст при цьому Цивільним кодексом України, яким встановлено додатковий перелік випадків, за якими може бути припинено право власності однієї особи іншою особою без згоди власника майна, а саме пунктом «інші випадки, встановлені законом». З урахуванням цієї норми, а також положення п. 1 ч. 2 і положення ч. 6 ст. 37 Закону України «Про державну реєстрацію прав на нерухоме майно та їх обтяжень», Мін'юст після рішення Комісії може, зокрема, скасувати запис або внести до Реєстру зміни.
Відзначимо, що відповідно до положень ч. 6 ст. 37 зазначеного закону, на які також посилається Міністерство юстиції України, за результатами розгляду скарг у сфері державної реєстрації, він може приймати такі рішення щодо державної реєстрації прав на нерухоме майно: відмова в задоволенні скарги; задоволення (повне або часткове) скарги шляхом прийняття рішення про: а) скасування рішення про державну реєстрацію прав; б) скасування рішення про відмову в держреєстрації прав і проведення державної реєстрації прав; в) внесення змін до запису Державного реєстру прав та виправлення помилки, допущеної державним реєстратором.
Як стверджують експерти, Міністерство юстиції України може скасовувати рішення державного реєстратора, а також вносити зміни і виправлення в записи про право власності в державному реєстрі, але не може скасувати самостійно записи про право власності, оскільки таке скасування впливає безпосередньо на право власності особи на нерухоме майно , яке існує тільки за умови його державної реєстрації. Таким чином, право Міністерства юстиції на скасування записів про право власності в державному реєстрі не передбачено законом.

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/Minyust-vprave-bez-resheniya-suda-lishat-prava-sobstvennosti

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!