Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Міністерство наполягає на підтримці Верховною Радою важливих законопроектів для аграрного сектору – Павленко

October 29, 2015

Міністерство аграрної політики та продовольства України подало пропозиції щодо ряду законопроектів для розгляду серед законодавчих ініціатив Уряду на Дні уряду у Верховні Раді.

Про це повідомляє прес-служба Мінагрополітики.

«Першочергові та необхідні законопроекти для аграрного сектору, на прийнятті яких наполягає Мінагрополітики,  зокрема законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо дерегуляції в агропромисловому комплексі» та законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо приведення законодавства у сфері насінництва та розсадництва у відповідність до європейських та міжнародних вимог)», — наголосив міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко.

Законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо дерегуляції в агропромисловому комплексі» передбачає скасування дії окремих обов’язкових погоджень та процедур. Зокрема, скасовується реєстрація добрив «традиційних» хімічних  формул, карантинний дозвіл на імпорт.

Цим законопроектом обмежується дії окремих обов’язкових погоджень та процедур, зокрема запроваджується добровільний характер отримання ветеринарного свідоцтва  при транспортуванні зерна (Уряд прийняв таке рішення щодо транспортування зерна на експорт, натомість законопроектом формується законодавча база для запровадження цього режиму для всіх перевезень). 

 «За рахунок зниження ризиків корупції, зменшення кількості непотрібних регуляторних процедур, зниження монопольної маржі виробників азотної групи добрив, аграрії при прийнятті законопроекту матимуть можливість заощадити до 2 млрд грн. щорічно» — зауважив міністр.

Аграрним комітетом ВР рекомендовано прийняти законопроект за основу і підготувати до другого читання за скороченою процедурою.

Наступний — Законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо приведення законодавства у сфері насінництва та розсадництва у відповідність до європейських та міжнародних вимог)». Законопроект передбачає удосконалення системи сертифікації насіння та підтвердження відповідності, удосконалення процедури реєстрації сортів рослин, посилення гарантій щодо відкритості, прозорості й системності державного нагляду (контролю), дотримання принципів неупередженості, прозорості та доступності процедур підтвердження відповідності, посилення відповідальності за поширення неякісного насіння та садивного матеріалу. По суті, мова йде про імплементацію європейських принципів організації насіннєвого ринку в Україні. Аграрним комітетом ВР рекомендовано прийняти законопроект в другому читанні та в цілому. Це дозволить суттєво (в понад 1,5 рази до 600 млн доларів) збільшити обсяги експорту насіння, а обсяг залучених інвестицій становитиме сотні мільйонів доларів (наприклад, будівництво одного сучасного насіннєвого заводу становлять до 100 млн доларів).

Джерело: http://uteka.ua/channels_store/publication/Ministerstvo-napolyagaye-na-pidtrimci-Verxovnoyu-Radoyu-vazhlivix-zakonoproektiv-dlya-agrarnogo-sektoru---Pavlenko-10760

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!