Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Мінінфраструктури опублікувало проект методики розрахунку портових тарифів

April 20, 2016

Міністерство інфраструктури оприлюднило проект Методики розрахунку ставок портових зборів. Документ розроблений Мінінфраструктури у співпраці з Європейською Бізнес Асоціацією відповідно до Закону України «Про морські порти України». Методика містить економічно обґрунтований підхід до визначення розмірів ставок портових зборів.
Підкреслимо, що до цього не існувало чіткого порядку розрахунку розмірів ставок портових зборів для кожного морського порту. Тому до створення Національної комісії регулювання на транспорті Міністерство інфраструктури виступило згідно нормам Закону «Про морські порти України» регулятором тарифної політики у портах України.
Метою прийняття акта є удосконалення тарифної системи, впровадження єдиних засад формування ставок портових зборів та знижок до них. В основу документа покладено метод «витрати плюс» (cost-plus pricing) – підхід, завдяки якому вдається вирішити питання покриття витрат балансоутримувача з утримання інфраструктури та забезпечити її розвиток. Розмір інвестиційної складової обмежується в розумних межах, що дозволить поступово покращувати стратегічні державні активи, з одного боку, та не завдавати шкоди конкурентному становищу вітчизняних портів, з іншого. Завдяки цьому можна буде здійснити перерахунок тарифів та, як наслідок, підвищити конкурентоспроможність українських портів на міжнародному ринку транспортних послуг та зробити їх привабливішими серед вантажовласників.

Джерело: http://uteka.ua/ua/publication/Mininfrastruktury-opublikovalo-proekt-metodiki-rascheta-portovyx-tarifov.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!