Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Мінімальна зарплата та прожитковий мінімум можуть бути переглянуті

March 3, 2016

На засіданні постійної комісії Київської міської ради з питань бюджету та соціально-економічного розвитку депутати надали доручення виконавчому органу Київради (КМДА) звернутись до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України з вимогою щодо приведення положень статей 7 та 8 Закону України “Про державний бюджет України на 2016 рік” у відповідність до положень Конституції України.

У відповідному проекті рішення зазначається, що статті 7 та 8 Закону України “Про державний бюджет України на 2016 рік” щодо встановлення прожиткового мінімуму та мінімальної заробітної плати на цей рік такими, що порушують права та інтереси членів територіальної громади столиці України — міста-героя Києва.

Відповідно до статті 8 ЗУ “Про державний бюджет України на 2016 рік”, мінімальна заробітна плата у місячному розмірі: з 1 січня — 1378 грн, з 1 травня — 1450 грн, з 1 грудня — 1550 грн. Це не узгоджується із реальним прожитковим мінімумом, економічно необґрунтована і підлягає терміновому перегляду — йдеться в пояснювальній записці.

“Аналіз набору продуктів харчування та продовольчих товарів, затверджений Кабміном у 2000 році свідчить, що встановлений на наступний рік прожитковий мінімум на одну особу з розрахунку на місяць, не відповідає реальності, й не є достатнім для забезпечення нормального життя, збереження її здоров'я та не може задовольнити основні соціальні та культурні проблеми особистості”, - зазначив депутат Київради Володимир Гончаров.

Джерело: http://uteka.ua/ua/publication/Minimalnaya-zarplata-i-prozhitochnyj-minimum-mogut-byt-peresmotreny.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!