Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Мінфін вирішив ввести систему "єдиного вікна" на митниці

May 18, 2016

Міністерство фінансів розробило концепцію створення і функціонування автоматизованої системи "єдине вікно" - електронної системи обміну даними, що сприятиме спрощенню митних процедур та усуне можливості для корупційних проявів на митниці.
Проект буде введений на митницях з 1 серпня.
Мінфін розробив проект закону про інститут уповноважених економічних операторів (УЕО) - аналогічний тому, який функціонує в ЄС.
Крім цього, з ініціативи Мінфіну вже впроваджена автоматична система розподілу митних декларацій, а також укладено ряд міжурядових угод з міжнародними партнерами про взаємну допомогу в митній справі.
Черговим кроком у цьому напрямку є запуск "єдиного вікна" - автоматизованої системи митних послуг, яка формує концептуально новий порядок взаємодії митних органів з суб'єктами зовнішньоекономічної діяльності (ЗЕД).
Система "Єдине вікно" вважається передовим сучасним інструментом спрощення та зменшення кількості митних процедур.
Система передбачає створення єдиної електронної бази даних, яка дозволяє різним службам контролю та митного пунктам в автоматичному режимі обмінюватися інформацією про вантаж, який проходить через кордон України.
Зокрема, розроблений Мінфіном проект передбачає здійснення всіх видів контролю (митного, санітарно-епідеміологічного, ветеринарно-санітарного, фітосанітарного, екологічного, радіологічного та інших видів контролю) за допомогою електронного обміну даними.
Таким чином, замість печаток і штампів державних органів на паперових документах будуть проставлятися електронні позначки в загальній базі даних.

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/Minfin-reshil-vvesti-sistemu-edinogo-okna-na-tamozhne.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!