Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Мінфін відмовився від посередників в реалізації облігацій

February 15, 2016

Міністерство фінансів України вирішило відмовитися від інституту первинних дилерів при реалізації облігацій внутрішньої державної позики.
Інститут первинних дилерів віджив. Через два-три тижні прибуде місія МВФ і цей інститут буде скасований. В результаті доступ до первинного ринку ОВДП отримають всі банки, а не тільки обраний коло.
Учасники ринку також підтримують рішення Мінфіну. Склалася ситуація, в якій він більше створює перешкод учасникам ринку, ніж сприяє його розвитку. Найкращим варіантом було б скасувати його, щоб дати ринку самостійно розібратися, кому цікавий первинний ринок, а кому - ні. Це спростить і доступ до валютних ОВДП, які Мінфін планує розміщувати в II кварталі.
Крім того, скасування інституту первинних дилерів розширить коло покупців цінних паперів Мінфіну. По-перше, за свою роботу первинний дилер бере комісію від 1-2 тис. Грн до 0,2 % в середньому по валютним ОВДП. По-друге, працювати через первинного дилера - довший і ємний процес.
Коли інститут первинних дилерів скасують, покупка ОВДП безпосередньо у Мінфіну буде можлива як юрособам, так і фізособам - за умови роботи через торговця цінними паперами. Умови - такі ж, як при покупці ОВДП на вторинному ринку.
Нагадаємо, що Мінфін має намір продати банки з державною часткою участі протягом двох наступних років. Також держава розгляне можливість продажу не менше 20% акцій системоутворюючих банків в середньостроковій перспективі до середини 2018 року, віднісши до них державні «Ощадбанк» і «Укрексімбанк».

Джерело: http://uteka.ua/channels_store/publication/Minfin-vidmovivsya-vid-poserednikiv-v-realizacii-obligacij-13592.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!