Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Мінфін має намір ввести новий податок на енергоресурси

August 16, 2016

Міністерство фінансів України опрацьовує питання введення акцизів на газ, вугілля і кокс.
Наразі це тільки пропозиції, і поки пропонуються нульові ставки акцизів.  Але якщо вводяться акцизи, значить, надалі можливе їх підвищення, що призведе до зростання цін на енергоносії для метпідприємств (той же кокс), що відіб’ється на конкурентоспроможності української металопродукції. Зрозуміло, що металурги будуть проти таких нововведень.
Україна імпортує коксівне вугілля в основному з РФ і США. Крім того, ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» імпортує кокс зі свого підприємства в Польщі.
Що стосується виробництва, то, за даними «Укркоксу», українські коксохімічні заводи (КХЗ) в січні-липні 2016 року збільшили виробництво металургійного коксу 6% -ої вологості на 20,5% – до 7,568 млн т.
У тому числі в липні випущено 1069 млн т коксу, тоді як в попередньому місяці – 921 тис. тонн.
Проблем з коксівним вугіллям немає.
Є певні складності в роботі Алчевського коксохімзаводу, але так як вони знаходяться на окупованій території, то інформація надходить уривчаста про ситуацію на підприємстві.
Дніпровський меткомбінат, який також входить до корпорації «Індустріальний союз Донбасу», забезпечується коксом з Алчевського КХЗ і «Євраз Южкокс» (колишній «Євраз Баглійкокс»).
За 7 місяців поточного року ввезено з США 1,985 млн тонн вугілля, з РФ – 4,6 млн тонн, невеликі обсяги з Польщі та Казахстану. «Частка імпортного вугілля становить 66%, вітчизняних – 34%.
КХЗ України в 2015 році скоротили виробництво металургійного коксу на 16% в порівнянні З 2014 роком – до 11606 млн т. При цьому частка імпортного вугілля в шихті становила 62,4%.

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/Minfin-nameren-vvesti-novyj-nalog-na-energoresursy

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!