Ваше улюблене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Мінекономрозвитку пропонує посилити захист прав авторів і винахідників

22 лютого 2016 р.

У Міністерстві економічного розвитку і торгівлі України відбулося експертне обговорення законопроекту «Про внесення змін до законодавчих актів України щодо посилення відповідальності та захисту прав у сфері інтелектуальної власності». Документ передбачає низку заходів, які спрямовані на боротьбу із контрафактною і фальсифікованою продукцією.
У чинному законодавстві існує багато прогалин для правопорушників, а захист авторів є недостатнім. Порушники можуть виплатити штраф у розмірі максимум 3400 грн і далі продовжувати свою надзвичайно прибуткову незаконну діяльність, та наносіть шкоду ні тільки правовласникам, а теж шкоду вашому здоров'ю, якщо це наприклад, підробка таблеток.
Експерти, серед яких спеціалісти із захисту прав інтелектуальної власності (ІВ), зазначили, що законопроект встановлює більш жорсткі методи для запобігання правопорушень. Також пропонується вдосконалити митне законодавство в частині митного оформлення товарів задля уникнення ввезення в Україну контрабандної продукції. Крім того, задля збільшення ефективності боротьби з контрабандою і фальсифікатом органи судової влади отримають право вимагати виводити незаконні товари з обігу та знищувати їх.
Реальне виконання судових рішень про знищення контрафактних товарів значно підвищить світовий імідж України, як країни з дієвими механізмами захисту прав інтелектуальної власності. Крім того, проект Закону містить положення, які узгоджують законодавство України з міжнародними стандартами у сфері інтелектуальної власності, зокрема, з вимогами Регламенту ЄС щодо захисту митними органами прав інтелектуальної власності та Угоди про торговельні аспекти прав ІВ.
Олена Мініч впевнена, що запропоновані зміни дозволять суттєво поліпшити захист інтелектуальної власності та позбутися сумнівної “слави” країни з найвищим рівнем порушення прав ІВ. «Ми готуємося до слухань у Вашингтоні з приводу «Списку 301», який визначає, чи країна є придатною для інвестування, трансферу новітніх технологій та інновацій. На країни, які оголошуються непридатними, США автоматично поширюють певні санкції. У першу чергу - зняття митних пільг на ввезення товарів до США, заборона інвестицій і заборона фінансової допомоги цій країні», - розповіла директор департаменту розвитку інновацій та інтелектуальної власності Мінекономрозвитку.
На жаль, Україна дуже довго була «лідером» цього списку та не раз визнавалася країною-піратом номер один у сфері інтелектуальної власності. “Минулого року нам авансом повернули безмитний режим по ввезенню товарів, а також по інвестиціях, хоча суттєвого поліпшення у боротьбі з піратством та в захисті прав ІВ ми не продемонстрували. Це означає, що ми повинні вжити рішучих заходів, аби не стати об’єктом обмежень і санкцій”, - додала Олена Мініч.
Прийняття законопроекту дозволить ефективніше протидіяти контрабанді, сприятиме очищенню ринку від фальсифікованої продукції, убезпечить споживачів від продукції невідомого походження та якості, збільшить надходження до державного бюджету та створить передумови для розвитку в Україні інноваційної економіки, зокрема ІТ та High-Tech розробок, спростить залучення інвестицій у ці сфери.
Очікується, що проект Закону «Про внесення змін до законодавчих актів України щодо посилення відповідальності та захисту прав у сфері інтелектуальної власності» буде винесено на розгляд Верховної Ради в березні.

Джерело: http://uteka.ua/ua/publication/Minekonomrazvitiya-predlagaet-usilit-zashhitu-prav-avtorov-i-izobretatelej.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!