Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Курсові різниці у Звіті про контрольовані операції: відображати чи ні?

25 серпня 2016 р.

ГУ ДФС у Миколаївській області у листах від 12.08.2016 №2399/10/14-29-12-02-20, від 18.08.2016 №2474/10/14-29-12-02-20 розглянуло наступні питання щодо заповнення Звіту про контрольовані операції:

Якщо у графі 20 додатку до Звіту про контрольовані операції загальну вартість операції (без вирахування непрямих податків) необхідно відображати в гривнях, то чи необхідно враховувати положення П(С)БО 21 "Вплив змін валютних курсів", якщо гривневий еквівалент в митній декларації при отриманні від покупця авансу в іноземній валюті, відрізняється від суми визначеного доходу за правилами бухгалтерського обліку?

Графу 20 додатку до Звіту про контрольовані операції необхідно заповнювати у гривнях, як це передбачено пунктом 23 розділу IV Порядку складання Звіту про контрольовані операції.
При визначенні критерію щодо обсягу господарських операцій платника податків для цілей трансфертного ціноутворення (з кожним контрагентом понад 5 млн. грн), операції в інвалюті враховуються на дату їх здійснення у гривневому еквіваленті. При цьому курсові різниці від перерахунку операцій, виражених в інвалюті, не враховуються при визначенні обсягу господарських операцій.
Однак, доходи від курсової різниці за відповідний податковий (звітний) рік враховуються при визнанні господарських операцій контрольованими при обчисленні річного доходу платника податків (понад 50 млн. грн).

Чи призведе подання уточнюючого Звіту про контрольні операції до застосування штрафних санкцій, визначених в п.120.3 ПКУ?

Штрафні санкції, передбачені п. 120.3 ПКУ, будуть застосовані, якщо виявлено контрольовані операції, які були раніше не задекларовані у Звіті про контрольовані операції. У такому випадку такий платник сплачує штраф у розмірі 1% суми контрольованих операцій, не задекларованих у поданому Звіті, але не більше 300 розмірів мінімальної зарплати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, за всі незадекларовані контрольовані операції.
При цьому  платник податків під час проведення документальних планових та позапланових перевірок не має права подавати уточнюючі Звіти за будь-який звітний (податковий) період .
Позиція ДФС України з цього питання викладена у відповіді на запитання 13 у листі від 14.04.2016 №13362/7/99-99-19-02-02-17.

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/Kursovye-raznicy-v-Otchete-o-kontroliruemyx-operaciyax-otrazhat-ili-net

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!