Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Хто несе відповідальність за продаж спиртних напоїв або тютюнових виробів неповнолітньому: працівник чи роботодавець?

26 червня 2014 р.

Закон від 19.12.95 р. № 481/95-ВР (далі – Закон № 481) забороняє продаж неповнолітнім пива (окрім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових і тютюнових виробів (ст. 15-3). За порушення цієї заборони на суб`єкта господарювання (підприємство або підприємця) може бути накладено штраф у сумі 6 800 грн. (ст. 17). Але не рідкість ситуація, коли продавець, без відома керівництва підприємства або підприємця, на робочому місці – в магазині або іншій торговій точці продає неповнолітнім спиртні та слабоалкогольні напої, вина або тютюнові вироби. Хто в такому разі нестиме відповідальність – працівник чи працедавець (підприємство чи підприємець)?

У такому разі податковим органом штраф буде накладено на підприємство або підприємця незалежно від того, знало керівництво підприємства або підприємець про такі дії продавця або не знало. Для накладення штрафу має значення факт реалізації неповнолітньому спиртних або слабоалкогольних напоїв, вина або тютюнових виробів:

– у магазині або іншій торговій точці, що належить підприємству або підприємцю;

– продавцем, що знаходиться в трудових відносинах з підприємством або підприємцем.

Аналогічну думку висловив ВАСУ в ухвалі від 27.08.13 р. (ЄДРСР, реєстр. № 33312043).

 

Новини за темою:

Змінено перелік документів необхідних при покупці спирту

Підвищення акцизу з 1 липня

Для торгівлі слабоалкогольними напоями теж потрібна ліцензія

Підвищення акцизу на алкоголь і тютюн: роз’яснює Міндоходів

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!