Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Контрольовані операції: визначення відсоткової ставки

21 липня 2017 р.

Згідно з пп. 39.3.3.2 ПК під час застосування методу порівняльної неконтрольованої ціни порівняння ціни контрольованої операції проводиться з ціною зіставних неконтрольованих операцій, які фактично здійснені платником податків або іншими особами.
Порівняння ціни проводиться на підставі наявної інформації про ціни, застосовані протягом періоду, який аналізується, або інформації на найближчу до дня здійснення контрольованої операції дату, крім випадків, передбачених пп. 39.2.1.3 ПК.
При цьому, згідно з пп. 39.2.2.1 ПК, контрольовані операції визнаються зіставними з неконтрольованими, якщо немає значних відмінностей між ними, що можуть істотно вплинути на фінрезультат під час застосування відповідного методу трансфертного ціноутворення, або такі відмінності можуть бути усунені шляхом коригування умов та фінрезультатів неконтрольованої операції для уникнення впливу таких відмінностей на порівняння.
До податкових різниць, які коригують фінрезультат до оподаткування, належать різниці, що виникають за операціями з нерезидентами з придбання (продажу) товарів, робіт, послуг.
Таким чином, під час застосування методу порівняльної неконтрольованої ціни відбувається порівняння договірної (контрактної) вартості фінпослуги із ціною (діапазоном цін) зіставних неконтрольованих операцій.
Така договірна вартість фінпослуги відображається у звіті про контрольовані операції і порівнюється з діапазоном цін при визначенні необхідності проведення коригування фінрезультату до оподаткування відповідно до п. 140.5 ПК.

Лист ДФС від 12.07.17 р. № 1136/6/99-99-15-02-02-15/IПК.

Джерело: https://uteka.ua/.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!