Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Який алгоритм розрахунку податкової знижки у зв`язку з переобладнанням транспортного засобу?

16 березня 2016 р.

Відповідно до пп. 14.1.170 ПКУ податкова знижка для фізичних осіб, які не є суб’єктами господарювання, - це документально підтверджена сума (вартість) витрат платника податку - резидента у зв’язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів - фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати, у випадках, визначених Кодексом.
Порядок застосування податкової знижки передбачений ст.166 Кодексу.
Так, платник має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу платника податку за наслідками звітного податкового року, фактично здійснені ним протягом звітного податкового року витрати у вигляді суми коштів, сплачених у зв’язку із переобладнанням транспортного засобу, що належить платникові, з використанням у вигляді палива моторного сумішевого, біоетанолу, біодизелю, стиснутого або скрапленого газу, інших видів біопалива.
При цьому, пп. 166.4.2 ПКУ передбачено, що загальна сума податкової знижки, нарахована платнику податку в звітному податковому році, не може перевищувати суми річного загального оподатковуваного доходу платника податку, нарахованого як заробітна плата, зменшена з урахуванням положень п. 164.6 Кодексу.
Під час нарахування доходів у формі заробітної плати база оподаткування визначається як нарахована заробітна плата, зменшена на суму ЄСВ, страхових внесків до Накопичувального фонду, а у випадках, передбачених законом, - обов’язкових страхових внесків до недержавного пенсійного фонду, які відповідно до закону сплачуються за рахунок заробітної плати працівника, а також на суму податкової соціальної пільги за її наявності.
Отже, алгоритм нарахування податкової знижки в зв’язку з переобладнанням транспортного засобу наступний:

 • визначається база оподаткування шляхом зменшення річної суми нарахованої (виплаченої) заробітної плати на суму ЄСВ та ПСП з урахуванням положень п. 164.6 Розділу ІV Кодексу. При цьомуінформацію щодо сум нарахованого загального річного оподатковуваного доходу, застосованих ПСП, утриманого ЄСВ та ПДФО фізичні особи отримують у вигляді довідки про доходи від свого роботодавця;
 • на підставі підтверджувальних документів визначається сума витрат, яку дозволяється включити до податкової знижки;
 • розраховується сума ПДФО, на яку зменшуються податкові зобов’язання у зв’язку з використанням права на податкову знижку шляхом різниці між базою оподаткування та понесеними платником податку витратами в зв’язку з переобладнанням транспортного засобу, помноженої на ставку податку
 • здійснюється порівняння розрахункової суми податку із сумою податку, фактично утриманого із заробітної плати за рік.

У разі, якщо сума податку, утриманого із заробітної плати перевищує розраховану суму податку, то така сума підлягає поверненню платнику податку.  
Сума, що має бути повернута, зараховується на банківський рахунок платника, відкритий у будь-якому комерційному банку, або надсилається поштовим переказом на адресу, яку платник зазначить у податковій декларації про майновий стан і доходи протягом 60 календарних днів після надходження декларації.
Щодо документів, які платнику необхідні з метою отримання податкової знижки у зв’язку з переобладнанням транспортного засобу та використанням біопалива (біоетанол, біодизель, стиснутий або скраплений газ та інші види біопалива). Фізична особа, яка здійснила переобладнання транспортного засобу та використовує біопаливо з метою отримання податкової знижки, повинна подати документи, які підтверджують витрати, здійснені для переобладнання транспортного засобу,сертифікат відповідності для транспортного засобу, що був переобладнаний, та свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу (технічний паспорт).
Нагадуємо, граничний термін подання декларації для реалізації права на податкову знижку за 2015 рік – 31 грудня 2016 року. Декларації про майновий стан і доходи платники надаються до податкової інспекції за місцем податкової адреси (реєстрації) декларанта. Водночас у разі протермінування платником подання такої декларації, право на наступні податкові роки не переноситься.
Перелік витрат платника, дозволених до включення до податкової знижки, визначено ст. 166 Податкового кодексу України. Так, за 2015 рік дозволено до включення до податкової знижки наступні витрати:

 • частину суми процентів, сплачених за користування іпотечним кредитом;
 • пожертвування або благодійні внески неприбутковим організаціям;
 • суму коштів, сплачених на користь закладів освіти для компенсації вартості навчання;
 • страхові платежі (внески, премії) за договорами довгострокового страхування життя та пенсійні внески в рамках недержавного пенсійного забезпечення;
 • суму витрат на оплату допоміжних репродуктивних технологій;
 • суму витрат на оплату державних послуг, пов’язаних з усиновленням дитини, включаючи сплату державного мита;
 • суму коштів, сплачених у зв’язку з переобладнанням транспортного засобу;
 • суму витрат на сплату видатків на будівництво (придбання) доступного житла, визначеного законом, у тому числі на погашення пільгового іпотечного житлового кредиту, наданого на такі цілі, та процентів за ним.

​Декларація про майновий стан складається та подається за формою,затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 02.10.2015 №859.

Джерело: http://uteka.ua/ua/publication/Kakoj-algoritm-rascheta-nalogovoj-skidki-v-svyazi-s-pereoborudovaniem-transportnogo-sredstva.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!