Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Який порядок отримання ліцензії на роздрібну торгівлю пивом? Порада від експерта редакції!

12 червня 2015 р.

Із 1 липня пиво (із умістом спирту етилового понад 0,5 % об. од.) уважатиметься алкогольним напоєм. Тому суб’єктам підприємництва треба потурбуватися про наявність ліцензії на здійснення діяльності, пов’язаної з виробництвом, імпортом, експортом та продажем пива (насамперед, роздрібним).

На отримання ліцензії у роздрібних торговців пивом залишилося небагато часу. Ті, хто цього досі не зробив, можуть скористатися нашою покроковою інструкцією.

Крок 1. Прийняти рішення – чи варто вести роздрібну торгівлю пивом після ліцензування цього виду діяльності. Вартість ліцензії на місяць, окрім місць торгівлі, розташованих у селах та селищах, становить 666,67 грн. на місяць. Ця сума може бути обтяжливою, наприклад, для підприємців – платників єдиного податку, яким заборонено продавати інший алкоголь, окрім пива та столових вин.

Крок 2. Подати в орган ліцензування за місцем провадження торговельної діяльності:

  • заяву про видачу ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями, у якій слід навести: 
  • вид господарської діяльності, яка потребує ліцензії (у даному випадку – роздрібна торгівля); 
  • адресу місця торгівлі; 
  • перелік РРО (КОРО), що знаходяться в місці торгівлі, із зазначенням такої інформації про них: модель, модифікація, заводський номер, виробник, дата виготовлення, реєстраційні номери посвідчень РРО (КОРО) та дата початку їх обліку в органах ДФС; 
  • копію платіжного доручення про сплату квартального ліцензійного платежу. 

Крім того, як показує практика, органи ліцензування на місцях також вимагають копії правовстановних документів на місце торгівлі та реєстраційних посвідчень на РРО (КОРО). Усі копії мають бути засвідчені нотаріусом. 

Крок 3. Отримати ліцензію або мотивовану відмову в її видачі через 10 календарних днів із дня подання документів.

 

Юлія Гужел,

редактор журналу «БАЛАНС»

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!