Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Які галузі будуть цікаві іноземним інвесторам в нинішньому році

24 березня 2016 р.

Глобальні ринки інвестицій зараз на підйомі, фінансові та стратегічні інвестори перебувають в стані активного пошуку об'єктів інвестицій. Згідно 13-му дослідженню Global Capital Confidence Barometer, підготовленому компанією EY, 59% транснаціональних компаній планують активно займатися придбаннями. Це найвищий показник за всю шестирічну історію випусків огляду. За даними Mergermarket, глобальний ринок злиттів і поглинань (M&A) досяг в минулому році $ 4,28 трлн, перевищивши рекорд 2007-го на 16,6 %.
Дві з шести найбільших M&A угод в історії були анонсовані в 2015 році. Це покупка біофармацевтичної корпорацією Pfizer компанії Allergan (третя найбільша угода в історії вартістю $ 183,7 млрд) і придбання бельгійської Anheuser-Busch InBev конкурента SABMiller (п'ята найбільша, $ 107 млрд).
Внаслідок нестабільної геополітичної ситуації обсяг публічних угод злиттів і поглинань в Україні склав у минулому році всього близько $ 0,6-0,7 млрд при докризовому рівні в $ 3,0-3,3 млрд. Однак наша країна має значний потенціал і як і раніше цікавить як місцевих, так і іноземних стратегічних і фінансових інвесторів з підвищеною толерантністю до ризику.

Агробізнес
Серед найбільш привабливих напрямків традиційно залишається агросектор - внаслідок збереження експортного потенціалу, порівняно недорогої і родючої землі і дешевої робочої сили. Також триває тенденція консолідації ринку. Інвестиційний інтерес представляють як українське рослинництво, так і тваринництво. Зокрема, фахівці компанії EY успішно закрили операцію з продажу європейського інвестору активів підприємства, яке спеціалізується на вирощуванні товарного поголів'я свиней в центральному регіоні України. Також в грудні 2015 року, ми фіналізували операцію з продажу рослинницької агрогосподарства із земельним банком 6200 га і потужностями зберігання 45 000 т в Полтавській області локального стратегічному інвесторові.

Фінанси
За минулі два роки з українського ринку було виведено більше 60 банків. Це забезпечило значну кількість проблемних активів у фінансовому секторі, виставлених на продаж. Підвищена активність спостерігалася і в українському сегменті страхування: в на початку 2015 року EY сприяла закриттю двох угод. Ми консультували з продажу бізнесу іноземні страхові компанії середнього розміру, що не лайф-сектора (гравці з топ-20 і топ-40 за валовими премій).
Що примітно, покупцями виступили великі міжнародні фінансові компанії, які визнали стратегічно правильним вихід на ринки Центральної та Східної Європи вже в 2015 році.

IТ-сектор
Одним з найбільш цікавих і затребуваних для іноземних інвесторів є IT-сектор України внаслідок гнучкості моделі бізнесу: наявності клієнтської бази за кордоном, валютної виручки та кваліфікованих кадрів. Ще в грудні 2013 року фонд прямих інвестицій Europe Virgin Fund (EVF) придбав контрольний пакет акцій українського оператора онлайн-платежів Portmone. У минулому році інтерес до українського IT-ринку продемонстрував глобальний інвестор - фонд Джорджа Сороса, який розглядав можливість придбання частки однієї з найбільших українських IT-компаній. На початок 2016- го EY в Україні має в своєму розпорядженні портфель проектів в секторі IT і e-commerce на різних стадіях переговорів з зацікавленими потенційними інвесторами.
Таким чином, є всі підстави вважати, що в цьому році Україна буде залишатися в сфері уваги місцевих і міжнародних стратегічних і фінансових інвесторів. За останні два турбулентних роки тільки наша компанія реалізувала шість угод із продажу бізнесу на території України і СНД, в чотирьох з яких покупцями виступили іноземні інвестори. Це свідчить про те, що ринок не закритий для інвесторів. За нашими прогнозами, найбільша активність спостерігатиметься в агросекторі, сферах IT і технологій, зв'язку. Крім того, можливі угоди у фармацевтичній галузі (як у виробництві, так і торгівлі), а також виробництві продуктів харчування.

Джерело: http://uteka.ua/ua/publication/Kakie-otrasli-budut-interesny-inostrannym-investoram-v-nyneshnem-godu.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!