Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Які податки готові платити українці

15 червня 2016 р.

Стало відомо, як українці ставляться до податків. Українське суспільство економічних свобод (УОЕС) спільно з агентством IFAK провело відповідне дослідження і з'ясували, що майже половина українців назвали справедливими податкові ставки від 6% до 15%.

Тільки 8% українців готові платити більше 20%, а на думку 16% опитаних цілком розумно взагалі не платити податки з зарплат.

Реальні цифри

Нагадаємо, зараз українці повинні платити такі податки: на доходи фізичних осіб (ПДФО) - уніфікована ставка в 18%; військовий збір - 1,5%, податок на дивіденди - 5%. Крім того, на зарплатний фонд нараховується і утримується роботодавцем єдиний соціальний внесок (ЄСВ) в розмірі 22%.

При купівлі будь-яких товарів і послуг споживачі сплачують 20% ПДВ, а також акцизні податки, закладені в цінах на паливо, електроенергію, автомобілі, алкогольні та тютюнові вироби.

За даними експертів, сукупне податкове навантаження на зарплату середньостатистичного українця становить 41,5%, тобто, він віддає державі пошту половину всіх зароблених грошей.

При цьому 48% опитаних упевнені, що платить менше 30%. Однак і цей рівень оподаткування вважає справедливим лише кожен п'ятий, а 34% респондентів взагалі не змогли відповісти, скільки ж віддають державі.

Станом на 13 червня 2016 р, українці відпрацювали 45% робочого часу на державу (саме такий відсоток ВВП України за підсумками 2015 був направлений до бюджету) і до кінця року будемо працювати на себе. Ми ініціювали дане дослідження щоб розібратися: чи знають наші громадяни, скільки податків вони платять, і як до цього ставляться. Виявилося, що ставок не знають, але тим не менше вважають їх несправедливими.

Гендиректор українського офісу IFAK Institut Сергій Говоруха зазначає завидну єдність українців у податковому питанні.

Як правило, ми бачимо ставлення наших громадян до того чи іншого питання відрізняється в залежності від місця проживання, статі, рівня достатку і т.д. Однак, що стосується оподаткування, то тут українці демонструють практично повну одностайність.

Серед людей старшого покоління (50-65 років) в півтора рази більше тих, хто не знає, яку частку податків зі своїх доходів платить в бюджет, в порівнянні з молоддю (18-30 років): 46% проти 27% відповідно.

Проте, 66% опитаних впевнені, що розміри податків в Україні "несправедливі". Ще 14% не змогли дати відповідь.

Докладнішу інформацію можна знайти за посиланням: http://ubr.ua/finances/taxes/kakie-nalogi-gotovy-platit-ukraincy-409398.

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/Kakie-nalogi-gotovy-platit-ukraincy.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!