Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Як обліковувати придбаний котел та витрати на його монтаж орендатору приміщення?

16 березня 2016 р.

Підприємство (загальна система оподаткування) орендує приміщення у фізичної особи - підприємця (3 група). Було придбано електричний опалювальний котел вартістю 8 500 грн. і проведено його монтаж за 3200 грн (1450 грн - запчастини для монтажу, 1750 грн - монтажні роботи). До якої групи основних засобів можна віднести котел? Як правильно враховувати витрати по монтажу?

У даному випадку облік котла і витрат по його встановленню залежить від умов договору. Тобто в договорі повинно бути обумовлено порядок і можливість здійснення таких дій і, як наслідок, питання про те, чи будуть орендодавцем відшкодовуватися витрати на встановлення чи ні, чи можливий у разі припинення договору оренди демонтаж котла тощо.
Якщо договором чітко не визначено, то можливі два варіанти класифікації. Перший - придбання котла і витрати на його встановлення можна класифікувати як окремий об'єкт та обліковувати його на субрахунку 104 "Машини та обладнання".
Другий - придбання котла і витрати, пов'язані з його встановленню, можна класифікувати як поліпшення орендованого приміщення. Відповідно до п. 8 П(С)БО14 витрати орендаря на поліпшення об'єкта операційної оренди (модернізація, модифікація, добудова, дообладнання, реконструкція тощо), які призводять до збільшення майбутніх економічних вигод, первісно очікуваних від його використання, відображаються орендарем як капітальні інвестиції у створення (будівництво) інших необоротних матеріальних активів.
Відповідно до Плану рахунків в бухгалтерському обліку такі інвестиції обліковуються на субрахунку 117 "Інші необоротні матеріальні активи". Тобто орендар суму понесених витрат визначає як умовний об'єкт основних засобів, який оприбутковується у складі інших основних засобів на субрахунку 117.

Облік витрат на добудову та модернізацію орендованих об'єктів 

№ з/п

Зміст господарської операції

Бухгалтерський облік

Д-т

К-т

Сума, грн

1

Придбано опалювальний котел 

15

631

8 500

2

Відображено витрати по встановленню котла силами сторонньої організації і підписано акт виконаних робіт 

15

631

3 200

3

Введено в експлуатацію об'єкт

117

15

11 700

Другий варіант безпечніше, оскільки передбачає більш тривалий термін амортизації і, як наслідок, зменшення витрат звітного періоду.

Джерело: http://uteka.ua/ua/publication/Kak-uchityvat-priobretennyj-kotel-i-rasxody-na-montazh-arendatoru-pomeshheniya.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!