Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Як розпізнати рейдерське захоплення і захистити свій бізнес

29 липня 2016 р.

На даний момент рейдерські атаки є однією з головних проблем на шляху розвитку бізнесу в Україні. Як правило, бізнесмени самостійно намагаються впоратися з рейдерством і не говорять про це публічно. Це тільки мотивує злочинців, які заради того, щоб «віджати» чужий бізнес, застосовують будь-які методи. В результаті в безпеці не можуть відчувати себе навіть великі компанії.
Незважаючи на те, що лихі 90-ті роки вже давно стали історією, рейдерські захоплення тривають і донині. Тільки за останній час від атак рейдерів постраждали великі компанії - «Іллічівський олійно-жировий комбінат» і Novus. У минулому році рейдерські атаки пережили такі великі підприємства, як «Укрнафта», «Амстор», «Житомирські ласощі» і «Українська національна лотерея». Рейдерство в Україні і далі процвітає, в будь-якому авторитетному інтернет-виданні ви можете знайти безліч матеріалів на дану тематику. У 2016 році близько сотні великих компаній зазнали рейдерських атак. У всіх цих випадках злочинці намагалися заволодіти сумами як мінімум в декілька сотень тисяч доларів.

Головні схеми рейдерських атак

Існує два основних типи рейдерства. У першому випадку злочинці переоформлюють бізнес на себе і виводять з нього кошти або користуються податковим кредитом власника. Як правило, зловмисники мають в своєму розпорядженні дані про податковий кредит жертви рейдерської атаки. Їх можуть надати як представники податкових органів, так і співробітники компанії. Яким би способом рейдери не отримали цю інформацію, її розголошення завжди суперечить закону.
У другому випадку рейдерам допомагають представники державних органів або правоохоронці. Вони можуть несподівано влаштувати бізнесменові показову перевірку після того, як отримають вказівку від конкурентів.
Щоб «віджати» компанію у бізнесмена, злочинцям необхідно зібрати наступний пакет документів:
    договір купівлі-продажу частки в статутному капіталі та протокол зборів акціонерів про ратифікацію цього договору. Ці документи з «липовими» печатками та підписами дозволяють поміняти засновників фірми.
    протокол загальних зборів фірми і наказ про призначення нового керівника. Ці документи дозволяють новоспеченим власникам фірми призначити керівника зі свого оточення.
Тим часом реєстратор завершує всі необхідні реєстраційні процедури:
    новоспечений керівник реєструє на своє ім'я нові електронні ключі в «M.E.Doc». Після цього він отримує право оформляти податкові документи.
    новоспечений директор отримує електронний цифровий підпис, після чого він може реєструвати податкові накладні в якості продавця товарів або послуг. Покупцем в такому випадку виступає фірма злочинця. Саме вона отримає податковий кредит, який потім передається іншим підприємствам.
При цьому реальний власник бізнесу в цей час може навіть не підозрювати, що навколо його компанії хтось провертає такі хитрі схеми.

Докладнішу інформацію можна знайти за посиланням: http://hyser.com.ua/

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/Kak-raspoznat-rejderskij-zaxvat-i-zashhitit-svoj-biznes

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!