Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Як оскаржити постанову поліцейських?

3 червня 2016 р.

Відносно недавно Україна зустріла нових поліцейських. Думки українців з цього приводу були як і «за» такі нововведення, так і «проти» них.
Як можна оскаржити постанову про притягнення до відповідальності і дії поліцейських в цілому? Чим цей процес відрізняється від оскарження аналогічних постанов і дій даішників?
Як відомо, згідно зі ст. 23 КпАП, адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами. При цьому в ст. 22 КпАП обумовлено, що при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважений вирішувати справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням. І якщо ви зробили щось незначне, то не забувайте нагадувати поліцейським про ці норми. Але якщо постанову все ж склали...
Маєте право ...
Постанова по справі про адміністративне правопорушення складається у двох примірниках, один з яких вручається особі, яка притягається до адміністративної відповідальності. Згідно ст. 287 КпАП, така постанова може бути оскаржена особою, щодо якої її винесено, а також потерпілим. Так що, навіть якщо поліцейський виніс вердикт «винен», то він - далеко не остання інстанція.
Відповідно до ст. 288 КпАП постанова по справі про адміністративне правопорушення в сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване в автоматичному режимі, може бути оскаржено у вищестоящий орган (вищій посадовій особі) або в районний, районний у місті, міського чи міськрайонного суду в порядку, визначеному КАСУ, з особливостями, встановленими КУпАП. Як показує практика, часу на вищестоящий орган краще не втрачати і відразу звертатися до суду.
Докладнішу інформацію можна знайти за посиланням: http://sud.ua/.

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/Kak-obzhalovat-postanovlenie-policejski.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!