Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

ВСУ: як потрібно ділити землю між українцями

20 квітня 2016 р.

Ділянки будуть ділитися пропорційно прав власності на будівлі, які на них.
Землю під будинками українців потрібно ділити пропорційно прав власності на стоять на ній будівлі. Так постановив Верховний суд України, розглядаючи справу №6-2062цс15.
Згідно з висновком ВСУ, якщо земля не була поділена на паї між власниками до спору за неї, вона ділиться пропорційно. На скільки частин і в якій пропорції діляться квартира або будинок, що стоїть на землі - точно також ділиться і земля. При цьому неважливо, по чому відбувається переділ майна: як між подружжям при розлученні або на вимогу кредиторів. Неважливо. Все ділиться пропорційно прав на будинок .
Якщо ж землю під будовою ніяк не можна фізично розділити, то нею можна спільно володіти. Принаймні таку можливість дає чинне законодавство.
Статтею 30 Земельного кодексу України в редакції 1990 року, передбачено, що при переході права власності громадян на житловий будинок і господарські будівлі та споруди до кількох власників, а також при переході права власності на частину будинку в разі неможливості поділу земельної ділянки між власниками без шкоди для його раціонального використання земельна ділянка переходить у спільне користування власників цих об'єктів.
При цьому всі юристи хором твердять одне - кількість майнових спорів в останні півтора-два роки зростає дуже активно. І тяжб навколо земельних ділянок теж стає все більше.
Подібні суперечки досить поширені (особливо в судах першої та апеляційної інстанції), оскільки відсутність розвиненої правової культури та історичний менталітет населення заважають сторонам спору визначити свої взаємовідносини в частині спільного користування майном на основі домовленості, а також дотримуватися раніше досягнутих домовленостей.

Джерело: http://uteka.ua/ua/publication/VSU-kak-nuzhno-delit-zemlyu-mezhdu-ukraincami.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!