Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Як уникнути неприємностей з банком

2 березня 2016 р.

В інструкції НБУ зазначено: якщо співробітник банку вважає платіж підозрілим, то він повинен його заблокувати. Якщо банк цього не зробить, його покарають. Про це в ексклюзивному коментарі інтернет-виданню Новини України - From-UA повідомив президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко.

За словами нашого співрозмовника, якщо та чи інша банківська операція здалася співробітнику підозрілою, то він зобов'язаний зупинити платіж, запросити в офіс власника карти і прояснити ситуацію.

«НБУ прийняв постанову, відповідно до якого банки зобов'язані перевіряти платежі: безготівкові - до 150 тисяч, готівкові - до 15 тисяч. Якщо людина постійно отримував зарплату, платив комуналку, щось купував в інтернеті - це типові операції. Але якщо раптом йому надійшов платіж в розмірі 300-500 тисяч, а до цього приходила тільки зарплата на 20 тисяч, то це вже підозріло. І банк зобов'язаний, якщо у нього є підозри, зупинити платіж, запросити в офіс власника і з'ясувати. Якщо він пояснить, що продав ділянку землі, квартиру, машину, діаманти, то питань немає », - пояснює економіст.

«Або вам, наприклад, з-за кордону прийшло 20 тисяч доларів, а до цього приходило 200-300 доларів, і ви їх одразу знімаєте, - продовжує Олександр Охрименко. - Це теж підозрілий платіж. Або зворотна дія - ви різко раптом захотіли внести на рахунок 20 тисяч, в той час як раніше це було 100-200 доларів. Де ви взяли стільки грошей? Банк зобов'язаний вимагати пояснень. Якщо пояснення зрозумілі, то проблем немає, якщо немає - то банк має право не пропускати цей платіж ».

Співрозмовник видання ще раз звертає увагу на те, що, згідно з інструкцією НБУ, якщо співробітник банку вважає платіж підозрілим, то він повинен його заблокувати. У зворотному випадку, фінустанова можуть покарати.

«Безумовно, є і людський фактор: сидить ось в якомусь банку хтось Петров, і навіть в мізерну суму йому може щось не сподобатися. У чому біда постанови НБУ - там написано, що «працівник банку вважає, що операція сумнівна», а що значить сумнівна? Це широке трактування. Тому дійсно бувають ситуації, коли у людини абсолютно нормальна ситуація, але щось співробітнику банку не сподобалося », - констатує експерт.

Також економіст звертає увагу на наступний момент: «Якщо вам надійшли гроші від особи, яка офіційно проживає в зоні АТО, або ви перерахували гроші особі, яка перебуває там, - це теж підозріло. Ви ж знаєте, що у нас на сьогоднішній день є маса обмежень. Якщо це ваш родич - то проблем немає, а якщо це абсолютно випадкова людина, а ви йому перераховуєте 200-300 тисяч, то виникає питання - з якою метою ви стільки грошей перераховуєте в зону АТО. Так що банк в даному випадку просто виконує вимоги ».

«Не порушуйте закон, стежте за своїми платежами, думайте про наслідки», - резюмував Олександр Охрименко.

Нагадаємо, раніше інтернет-видання Новини України - From-UA повідомляло про те, що Національний банк України ускладнив життя клієнтам комерційних банків, оскільки тепер фінустанови на законних підставах можуть заблокувати платіжні картки своїх клієнтів, підозрюючи їх у отриманні доходів сумнівного походження.

Пізніше в НБУ заявили про те, що зобов'язали банки до кінця 2015 року провести ідентифікацію своїх клієнтів, при цьому не вимагаючи блокування карток фізичних осіб.

Джерело: http://uteka.ua/ua/publication/Kak-izbezhat-nepriyatnostej-s-bankom-vladelcam-kart-na-zametku.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!