Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Кабміну запропонували об`єднати державні бази даних в одну систему

2 березня 2016 р.

Всі існуючі інформаційні портали не пов'язані між собою.

Кабінет міністрів повинен об'єднати всі державні і муніципальні бази дані в єдину систему.

Про це на круглому столі в Інституті Горшеніна "Що втрачає Україна, не використовуючи свій інформаційний ресурс?" сказав Андрій Тарнопольський, голова правління ГО "Центр геопросторових даних України", організованому спільно з Колегіумом Анни Ярославни.

"Сьогодні популяризуються велику кількість нових розробок. Я виписав собі: ProZorro, E-Data," Відкритий бюджет ", e-government і data.gov.ua. Всі ці портали не пов'язані між собою. Більш того, їх неможливо інтегрувати, вони не мають геоприв'язки. Простий приклад: якщо ми говоримо, що на такий-то район виділили бюджет на ремонти шкіл, ми не знаємо, на яку школу пішло скільки грошей. І ми не можемо контролювати - зроблений ремонт чи ні. ми провели таке дослідження: скільки грошей було витрачено в 2015 році на інформатизацію в країні. Ми не знайшли таких даних, тому що потрібно було вибирати по кожному міністерству, по кожному підприємству, так як різні коди, різні назви. тобто портал є, витратили багато сил, інтелекту - а воно не інтегровано і відобразити графічно ми не можемо ", - сказав Тарнопольський.

На його думку, вирішити цю проблему можна створенням спеціального агентства, яке виробить єдині правила для відображення даних. "Агентство геопросторових даних мало б об'єднати всіх цих людей і створити єдиний національний портал геопросторових даних, на якому були б всі дані, які нас цікавлять", - сказав він.

"Ось виникає питання: чи є річка і є будинок, входить він в прибережних-захисну зону чи ні? Громадськість починає з'ясовувати, пише запити, отримує відповіді ... Минають місяці! Ця система дозволить отримати такі дані за час одного кліка", - пояснив Тарнопольський.

Він додав, що створення такої бази також залежить від Верховної Ради і уряду, які повинні прийняти відповідні закони та нормативно-правові акти.

"Окремо хочу сказати, що якщо ми не введемо дані в економічний оборот, якщо дані не стануть товаром, якщо до цього товару не будуть визначені вимоги, стандарти, то ми ніколи не наведемо порядок в інформації. Світовий тренд такий: потрібно створювати такі інформаційні масиви , які будуть включені онлайн-сервіси і будуть приносити прибуток. Якщо до 2012 року Євросоюз наполягав на безкоштовному використанні даних, то пройшло кілька років і вони від цього відмовилися, оскільки всі дані застаріли, актуалізації не відбувалося, і їх перестали використовувати. тобто мова йде про те, що дані - це товар ", - сказав Тарнопольський.

У свою чергу, присутня на презентації Галина Миколаєва, заступник міського голови міста Українка, підтримала проект Тарнопольська.

"Місцеве самоврядування повністю підтримує ідею пана Андрія. Особливо це важливо міським радам малих міст. Оскільки великі міста мають більше коштів, в тому числі і для створення своїх локальних геопросторових баз. У малих містах цих коштів просто немає. Держава сьогодні веде нас до курсу децентралізації і передає повноваження органам місцевого самоврядування. По суті повноваження ми отримуємо, а бази і реально достовірної інформації у нас немає, - працювати дуже важко ", - заявила вона.

"Є багато реєстрів, в яких ми б маємо доступ, але, знову ж таки, вони всі різні, не об'єднані, і це є великою проблемою. Ми дуже сподіваємося, що цей проект запрацює, і він дасть місцевій владі вільно користуватися інформацією", - додала Миколаєва.

Джерело: http://uteka.ua/ua/publication/Kabminu-predlozhili-obedinit-gosudarstvennye-bazy-dannyx-v-odnu-sistemu.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!