Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Кабмін посилить захист дрібних акціонерів

16 березня 2016 р.

Кабмін пішов на зустріч українському бізнесу - захистить права міноритарних акціонерів.
Уряд зобов'яже інвесторів купувати акції у міноритарних акціонерів товариств. В Кабміні вважають, що захист прав дрібних акціонерів підтягне Україну у світових рейтингах легкості ведення бізнесу.
З другого кварталу поточного року Кабінет міністрів візьметься за адаптацію українського законодавства у сфері захисту прав міноритарних акціонерів до європейського. Такі ініціативи передбачені у плані дій Уряду на 2016 рік, опублікованому сьогодні на офіційному сайті КМУ.
Ці зміни направлені на захист інтересів акціонерів із незначною часткою участі в капіталі, перш за все, при продажу компаній, вчиненні правочинів і т.п.
Зокрема Уряд хоче зобов'язати потенційних покупців контрольного пакету акцій товариства (як ТОВ, так і акціонерних товариств) пропонувати викупити частки акцій усіх, без виключення, власників. Досі потенційного нового власника ніщо не зобов’язувало викуповувати частки міноритарних акціонерів.
Відсутністю такої норми часто зловживали власники контрольного пакету акцій. Це дає можливість крупним акціонерам виходити із капіталу товариства попередньо вивівши виробничі активи на інші підприємства. І, таким чином, власники дрібних пакетів акцій лишалися із ‘‘фантиками’’.
Голова правління інвестиційної компанії  Eavex Capital Юрій Яковенко позитивно оцінює ініціативу Уряду. Проте, як каже, виникає питання до адекватності ціни, за якою буде проходити викуп акцій, адже тут також можливі маніпуляції з боку мажоритарників.
Часто, якщо це акції, які котуються на біржі, то вартість розраховується виходячи із вже передбаченого на ринку механізму розрахунку. Якщо акції не торгуються на біржі, тоді це вже складніше, тут питання оцінки [вартості, активів] товариства.
До того ж, існує різниця у підходах до оцінки вартості акцій в залежності від культури ведення бізнесу. Наприклад, європейським законодавством передбачено, що, при переході права власності контрольного пакету, міноритарні акціонери можуть вимагати викупити їхні акції на тих самих умовах, що і контрольний пакет.
В американському законодавстві, на противагу, передбачена премія мажоритарникам за контрольний пакет. Тобто вважається, що пакет із 50% акцій товариства має коштувати більше, ніж коштує кілька пакетів акцій, які у сумі складають 50% капітала.
Ця та решта ініціатив суттєво вплине як на міжнародний інвестиційний рейтинг України, так і на рейтинг легкості ведення бізнесу. А отже, можна буде претендувати на іноземні та локальні інвестиції в український бізнес.
У країни наразі дуже низький субрейтинг щодо захисту прав міноритарних акціонерів. Згідно з результатами звіту групи Світового банку, країна знаходиться в рейтингу Doing Business на 88 місці за показником захисту прав міноритарних інвесторів.

Джерело: http://uteka.ua/ua/publication/Kabmin-usilit-zashhitu-melkix-akcionerov.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!