Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Змінено порядок проведення операцій з депозитними сертифікатами НБУ

23 вересня 2016 р.

Національний банк України прибрав можливість проведення операцій з депозитними сертифікатами НБУ шляхом участі в торгах, які проводяться на біржі. Таке рішення прийняте з урахуванням рекомендацій Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку та ґрунтується на тому, що депозитні сертифікати НБУ є одним із стандартних інструментів регулювання ліквідності банківської системи, який є борговим зобов’язанням центрального банку, а отже, не відноситься ані до цінних паперів, ані до фінансових інструментів.
Таке рішення не матиме негативних наслідків для інвестиційних можливостей банків. З початку року зацікавленість банків у біржовій торгівлі депозитними сертифікатами НБУ суттєво послабшала з огляду на поступове зниження облікової ставки. Якщо у січні-травні було укладено 112 біржових угод на загальну суму 11,2 млрд. грн., то з червня жодної біржової угоди укладено з ними не було.
Водночас у банків залишається можливість укладати угоди з депозитними сертифікатами НБУ на позабіржовому ринку, що наразі є більш розповсюдженим, ніж угоди на біржовому ринку.
Окреслені зміни затверджені постановою Правління Національного банку № 387 від 15 вересня 2016 року "Про затвердження Змін до Положення про порядок обліку та проведення Національним банком України та банками України операцій з депозитними сертифікатами Національного банку України". Вони набувають чинності з 23 вересня 2016 року.

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/Izmenen-poryadok-provedeniya-operacij-s-depozitnymi-sertifikatami-NBU

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!