Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Використовуєте паливо для власних потреб: як заповнити акцизну накладну?

28 жовтня 2016 р.

ДФС розглянула лист від 11.10.2016 № 22116/6/99-99-12-02-02-15 про надання податкової консультації про практичне використання норм Податкового кодексу України щодо віднесення господарських операцій платника акцизного податку до операцій по відвантаженню пального з метою власного споживання та складання акцизної накладної.
Система електронного адміністрування реалізації пального забезпечує автоматичний облік обсягів пального в розрізі платників податку за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД, зокрема обсягів пального, що містяться у виданих та  отриманих акцизних накладних, а також виробленого або ввезеного на митну територію України, з яких сплачено акцизний податок.
Обумовленість складання та реєстрації акцизних накладних викликана необхідністю організації обліку пального з метою виявлення об’єкта оподаткування акцизним податком у вигляді обсягів реалізації пального понад отримані обсяги (ввезені, вироблені).
Форму та порядок заповнення акцизної накладної затверджено наказом Міністерства фінансів України від 25.02.2016 № 218 «Про затвердження форм заяви про реєстрацію платника акцизного податку з реалізації пального, акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального, Порядку заповнення акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального» (далі – Порядок). Пунктом 4 розділу І Порядку визначені типи причин, коли акцизна накладна не надається отримувачу пального, одним я яких є тип 3 – пальне, що відвантажено з метою власного споживання.
Отже, акцизна накладна з типом причини «3 – пальне, що відвантажено з метою власного споживання» може бути складена виробником пального на обсяги пального, переданого в межах одного підприємства з метою власного споживання, з якого сплачується акцизний податок, а також особою-реалізатором пального на обсяги пального, отриманого від інших платників акцизного податку, з якого вже сплачувалася сума акцизного податку, що підтверджені зареєстрованими акцизними накладними в Єдиному реєстрі акцизних накладних, та використаного виключно для власних потреб, наприклад, заправки власної техніки через власні паливо-заправні колонки, за відсутності розрахункових операцій.

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/Ispolzuete-toplivo-dlya-sobstvennyx-nuzhd-kak-zapolnit-akciznuyu-nakladnuyu

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!