Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Обчислення пенсії за новим порядком

March 29, 2016

Верховна Рада України підтримала в першому читанні за основу № 3203 «Про внесення змін до статті 40 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» щодо порядку визначення заробітку для обчислення пенсії».
Для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року. За бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами або у разі, якщо страховий стаж починаючи з 1 липня 2000 року становить менше 60 місяців, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30 червня 2000 року незалежно від перерв.
У законопроекті передбачено абзац перший частини першої статті 40 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» викласти в такій редакції:
«1. Для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу поспіль незалежно від перерв до 30 червня 2000 року та за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року. Довідка про заробітну плату (дохід) за період страхового стажу до 30 червня 2000 року обов'язково підтверджується первинними документами, на підставі яких ця довідка була видана.»
Прийняття зазначеного законопроекту призведе до зменшення диспропорцій у розмірах пенсій осіб з приблизно однаковим стажем та заробітком протягом усього періоду їх трудової діяльності.

Джерело: http://uteka.ua/ua/publication/Rada-prinyala-poryadok-opredeleniya-zarabotka-dlya-ischisleniya-pensii.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!