Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Іпотека: нюанси використання податкової знижки

27 червня 2017 р.

Чи має право скористатися податковою знижкою за іпотечним кредитуванням один з подружжя за вибором, коли об’єкт іпотеки знаходиться у спільній власності?

Згідно з пп. 166.3.1 Податкового кодексу (далі – ПК) платник податку має право включити до податкової знижки на зменшення оподатковуваного доходу платника податку за результатами звітного податкового року, визначеного з огляду на положення п. 164.6 ПК, частину суми процентів, сплачених таким платником податку за користування іпотечним житловим кредитом, що визначається відповідно до ст. 175 ПК.
Пунктом 175.1 ПК визначено, що платник податку – резидент має право включити до податкової знижки частину суми процентів за користування іпотечним житловим кредитом, наданим позичальнику в національній або іноземній валютах, фактично сплачених протягом звітного податкового року.
Зокрема, п. 175.2 ПК установлено, що в разі коли будинок (квартира, кімната) купується за рахунок іпотечного житлового кредиту, частина суми процентів, що включається до податкової знижки платника податку – позичальника іпотечного житлового кредиту, дорівнює добутку суми процентів, фактично сплачених платником податку протягом звітного податкового року на рахунок його погашення, і коефіцієнта, що враховує мінімальну площу житла для визначення податкової знижки, розрахованого відповідно до п. 175.3 ПК.
Отже, право включити до складу податкової знижки частину суми процентів за користування іпотечним житловим кредитом має той з подружжя, який є позичальником такого кредиту.

Джерело: https://uteka.ua/.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!