Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Інваліди отримуватимуть пільги за новими довідками

November 3, 2014

Мінсоцполітики запропоновані зміни, які допоможуть вирішити питання щодо можливості користування пільгами окремим категоріям інвалідів. На засіданні Уряду був схвалений. проект Закону "Про внесення зміни до ст. 4 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні”.

В Україні проживають особи з інвалідністю, які  через певні обставини – наприклад, відсутність страхового стажу – не мають права на отримання пенсії чи державної допомоги. Їм не видається посвідчення, і тому вони позбавлені можливості користуватися пільгами, які передбачені законодавством України.

Законопроектом передбачено запровадити альтернативний посвідченню документ – довідку, на підставі якої особи з інвалідністю будуть мати право користуватися пільгами. Вона видаватиметься регіональними органами соціального захисту населення та міститиме такі відомості: 

- прізвище, ім’я, по батькові,

- групу та причину інвалідності, а також у відповідних випадках основні нозологічні форми захворювань особи (по зору, слуху та з ураженням опорно-рухового апарату).

Зазначимо, що чинним законодавством передбачено надання інвалідам пільг (проїзд, придбання лікарських засобів, санаторно-курортне лікування, забезпечення технічними засобами реабілітації, першочергове обслуговування у медичних закладах) на  підставі посвідчення, що підтверджує відповідний статус; пенсійного посвідчення; посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги.

За матеріалами офіційного веб-сайту Мінсоцполітики.

Новини за темою:

Послуги з реабілітації інвалідів персоналізують

Спрощено Порядок виплати компенсації на догляд за непрацездатними особами

Уряд змінив порядок надання держдопомоги на дітей-інвалідів

Інвалідів не можна відправити у відпустку за свій рахунок під час переведення на легшу роботу

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!