Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Інструкція: як отримати земельну ділянку безкоштовно

July 14, 2016

Процедура отримання земельної ділянки у власність

Для початку потрібно визначитися, чи є земельна ділянка потрібного розміру і призначення в тій адміністративній одиниці, в якій хочеться оформити її у власність. Реалізація такого права не прив'язана до місця реєстрації громадянина - це можна зробити по всій території України. Крім загальнодоступних джерел, на зразок даних з Інтернету або інформації від знайомих, можна звернутися до державного органу, в який пізніше планується подати відповідну заяву, із запитом на публічну інформацію та уточнити, чи є в межах його території незайняті земельні ділянки необхідного призначення і розміру.
На нормативному рівні процес отримання земельної ділянки у власність врегульовано ст. 118 Земельного кодексу України. Для того, щоб скористатися правом, закріпленим в кодексі, спочатку потрібно подати заяву до відповідної сільської, селищної чи міської ради, якщо земля знаходиться в межах населеного пункту. Якщо бажана ділянка знаходиться за його межами, то заява (клопотання) подається в обласне управління державного земельного кадастру або відповідну районну адміністрацію.
Подається заява (клопотання) в двох примірниках, один з яких заявник зберігає у себе (на ньому повинна стояти печатка органу, який прийняв заяву). Є типова форма такої заяви, затверджена постановою Кабінету Міністрів України №113 від 18 лютого 2009 року. Предметом заяви є вибір земельної ділянки. Крім іншого, в цьому документі вказуються орієнтовні розміри ділянки і для яких цілей він виділяється. Крім цього, подаються копії паспорта та ідентифікаційного коду, учасники АТО також подають копію посвідчення учасників бойових дій.
Постанова Кабміну також передбачає подачу «графічних матеріалів» із зазначенням місця розташування земельної ділянки. Конкретне джерело отримання такої інформації не вказано, тому можна скористатися кадастрової картою України, яка розміщена в Інтернеті і є відкритою, або даними з іншої системи, що дозволяє чітко визначити місце розташування ділянки, або навіть фотографією з орієнтирами. Хоча, останній варіант може бути «забракований» через недостатність інформації.

Розгляд заяви

Орган, до якого подається заява, повинен розглянути його протягом місяця і надати дозвіл на розробку проекту землеустрою для відведення земельної ділянки. Відмова в цьому повинен бути мотивований - вичерпний перелік причин для нього передбачений в п. 7 ст. 118 Земельного кодексу України. Так, в отриманні дозволу можуть відмовити в разі відсутності таких земель у відповідній власності, а також якщо місце розташування об'єкта не відповідає:
    вимогам законів та прийнятими відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації,
    вимогам схем землеустрою і техніко-економічним обґрунтуванням використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць,
    проектами землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку.
Якщо дозвіл або мотивовану відмову не було надано в місячний термін, то громадянин має право протягом місяця після його закінчення самостійно замовити відповідну документацію. Про це необхідно письмово повідомити відповідну адміністрацію / місцева рада.
Після отримання та реєстрації заяви адміністрація / місцева рада надсилає її копії в ряд державних органів, які повинні дати свій висновок про можливість відведення зазначеного в заяві земельної ділянки. Це, зокрема, органи містобудування та архітектури, органи виконавчої влади з питань земельних ресурсів, охорони навколишнього середовища, а також ті, які займаються питаннями лісового та водного господарства. Крім цього, копії можуть бути надіслані до органів з охорони культурної спадщини та санітарно-епідеміологічну службу. Від перерахованих органів надходять висновки про можливість відведення зазначеного в заяві ділянки в межах його розмірів і площі для відповідних цілей, а також про істотні умови відводу.
Якщо необхідний дозвіл від місцевої ради / адміністрації було отримано, або відмова у встановлений законом строк не надійшла, то настає наступний етап - розробка проекту землеустрою вибраної ділянки.

Докладнішу інформацію можна знайти за посиланням: http://sud.ua/

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/Instrukciya-kak-poluchit-zemelnyj-uchastok-besplatno

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!