Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Інноваційний справа в банківській сфері

April 15, 2016

В цьому році було реалізовано кілька проектів, якими ФГВФО може заслужено пишатися.

За останні півтора року більше 50 українських банків були визнані неплатоспроможними. Що послужило цьому причиною?
Перелік підстав, за якими Національний банк України може прийняти рішення про визнання банку неплатоспроможним, досить великий і, більш того, останнім часом ще доповнюється. Так, в кінці 2014 року було прийнято Закон України «Про заходи, спрямовані на сприяння капіталізації та реструктуризації банків». Цей закон дозволив НБУ визнавати банк неплатоспроможним у разі нездатності акціонерів своєчасно його докапіталізувати і навіть при пропуску строків подачі програми докапіталізації або плану реорганізації. З травня ц.р. перелік поповнився такою підставою, як нерозкриття структури власності банку або невідповідність цієї структури вимогам законодавства.
Крім того, НБУ має право визнати банк неплатоспроможним у разі ведення банком ризикованої діяльності та систематичного невиконання зобов'язань перед вкладниками та іншими кредиторами банку.

І яка доля уготована збанкрутілим банкам?
Вони повинні виводитися з ринку. Нова редакція Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» передбачає кілька можливих сценаріїв, включаючи ліквідацію неплатоспроможного банку з виплатою вкладникам гарантованих сум грошових коштів, продаж банку новому інвестору в цілому, створення «перехідного» банку, реорганізацію шляхом приєднання до платоспроможному банку, спосіб «покупки і прийняття» (аналог purchase & assumption scenario, який також передбачений в законодавстві США і ЄС), що передбачає передачу всієї суми гарантованих державою зобов'язань банку і кореспондуючих їй суму активів неплатоспроможного банку приймаючому банку з подальшою ліквідацією неплатоспроможного банку.
У справжніх реаліях в абсолютній більшості випадків виведення неплатоспроможних банків з ринку здійснювалося шляхом їх ліквідації з виплатою вкладів в межах гарантованої суми.

Джерело: http://uteka.ua/ua/publication/Innovacionnoe-delo-v-bankovskoj-sfere.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!