Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Інформація про плату за землю - у контролюючому органі за місцезнаходженням земділянки

May 25, 2016

Якщо фізична особа мешкає в одному населеному пункті, а земельна ділянка (будівля, приміщення) розташована в іншому населеному пункті, то для отримання інформації щодо плати за землю такому платнику необхідно звернутися до контролюючого органу за місцезнаходженням земельної ділянки.
Оскільки, відповідно до п.п. 286.1 ст. 286 ПОДАТКОВОГО КОДЕКСУ підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру. Центральні органи виконавчої влади, що реалізують державну політику у сфері земельних відносин та у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно у сфері будівництва, щомісяця, але не пізніше 10 числа наступного місяця, а також за запитом відповідного контролюючого органу за місцезнаходженням земельної ділянки подають інформацію, необхідну для обчислення і справляння плати за землю, у порядку, встановленому Кабvіном.
Нарахування фізичним особам сум податку проводиться контролюючими органами, які видають платникові до 1 липня поточного року податкове повідомлення-рішення про внесення податку за формою, встановленою у порядку визначеному ст.58 ПК (п. 286.5 ст. 286 ПК).
Згідно із п.п. 10.1.1 п. 10.1 ст. 10 ПК, п.п. 265.1.3 п. 265.1 ст. 265 ПК плата за землю у складі податку на майно належить до місцевих податків. Зарахування місцевих податків та зборів до відповідних місцевих бюджетів здійснюється відповідно до БЮДЖЕТНОГО КОДЕКСУ  (п. 10.5 ст. 10 ПК). Отже, якщо фізична особа проживає в одному населеному пункті, а земельна ділянка (будівля, приміщення) розташована в іншому населеному пункті, то для отримання інформації щодо плати за землю такому платнику необхідно звернутися до контролюючого органу за місцезнаходженням земельної ділянки.

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/Informaciya-o-plate-za-zemlyu---v-kontroliruyushhem-organe-po-mestonaxozhdeniyu-zemuchastka.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!