Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Майно банкрутів хочуть продавати на електронних торгах

February 23, 2016

У справах про банкрутство, для ефективнішої реалізації майна банкрутів, пропонується запровадити систему електронних торгів за принципами побудови системи електронних державних закупівель Prozorro.

Відповідну пропозицію містить проект Закону України № 3132 «Про внесення змін до деяких Законів України (щодо підвищення ефективності процедур банкрутства)», щодо якого Комітет АПУ з конкурсного права направив лист до Прем’єр-міністра України з пропозицією розглянути можливість запровадження даної ініціативи в процедурах банкрутства.

«В Україні у понад 90% справ про банкрутство суд визнає боржника банкрутом та відкриває ліквідаційну процедуру. Основоположним та ключовим елементом ліквідаційної процедури є саме процедура реалізації майна банкрута, яка безпосередньо впливає на тривалість процедури банкрутства та обсяг і повноту погашення вимог кредиторів», - йдеться у зверненні.

У АПУ, члени Комітету переконані, що така ситуація, чи не в першу чергу, пов’язана з непрозорою та неефективною системою реалізації майна банкрутів, яка вкрай переобтяжена корупційними складовими.

Зазначеним законопроектом передбачено, зокрема, вирішення багатьох проблемних питань ліквідаційної процедури, у тому числі й підготовчих дій до проведення аукціонів з продажу майна банкрутів.

Однак, невирішеними залишились питання, які стосуються вибору організатора аукціону, правил проведення торгів та створення відкритого інформаційного поля щодо реалізації майна. Тобто, всього, що впливає на транспарентність продажу майна банкрутів.

Крім цього, проектом пропонується залишити можливість проведення звичайних торгів, всупереч сучасному тренду – всеосяжному переходу до електронних торгів, які значно підвищують прозорість продажу майна та ускладнюють зловживання з боку організатора та замовника аукціону.

 «У разі підтримки пропозицій Асоціації правників України, після прийняття Верховною Радою України законопроекту №3132 у першому читанні, просимо підтримати внесення відповідних пропозицій до другого читання», - йдеться у листі Комітету.

Ознайомитися з повним текстом звернення можна за посиланням.

Джерело: http://uteka.ua/ua/publication/Imushhestvo-bankrotov-xotyat-prodavat-na-elektronnyx-torga.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!