Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Держгеокадастр закликає Раду прийняти законопроекти щодо децентралізації в розпорядженні землями

February 18, 2016

Держгеокадастр закликає Раду прийняти законопроекти щодо децентралізації в розпорядженні землями.
Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру (Держгеокадастр) виступає за передачу повноважень щодо розпорядження земельними ділянками за межами населених пунктів органам місцевого самоврядування та закликає народних депутатів якнайшвидше ухвалити необхідні для реалізації цієї реформи законопроекти.
Функція щодо розпорядження землями історично властива Госгеокадастру і повинна бути делегована територіальним громадам. Ця позиція неодноразово озвучувалася посадовими особами відомства, а також підтверджується підтримкою проектів нормативно-правових актів спрямованих на врегулювання цього питання і оптимізацію земельних відносин - № 2279, 3510, 3510-1, які були узгоджені Держгеокадастром.
Держгеокадастр повністю поділяє стурбованість народних депутатів за фактами зловживань у сфері земельних відносин, які іноді виявляють на місцях, і вживає всіх можливих заходів для боротьби з ними. Внутрішні перевірки, що проводяться в системі органів Держгеокадастра, а також тісна співпраця з правоохоронними органами спрямовані на викриття корупціонерів і запобігання появи нових. Однак точкові заходи не можуть принципово змінити загальної проблеми, яку потрібно вирішувати радикально шляхом передачі повноважень щодо розпорядження землями. Впровадження цих глобальних змін - прерогатива парламенту.
Держгеокадастр закликає депутатів не зволікати з прийняттям законопроектів 2279, 3510 або альтернативного 3510-1, які дозволять підвищити ступінь прозорості процедур в земельній сфері, а також передати функції щодо розпорядження землями територіальних громад, що дозволить чітко формувати дохідну частину місцевих бюджетів в частині плати за землю.

Джерело: http://uteka.ua/channels_store/publication/Derzhgeokadastr-zaklikaye-Radu-prijnyati-zakonoproekti-shhodo-decentralizacii-v-rozporyadzhenni-zemlyami-13696.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!