Залізниця отримала нове керівництво щодо оформлення проїзних і перевізних документів
Затверджено порядок оформлення розрахункових і звітних документів при здійсненні продажу проїзних і перевізних документів на залізничному транспорті.
Цей порядок є обов`язковим для підприємств, установ та організацій залізничного транспорту, що здійснюють оформлення проїзних і перевізних документів при наданні послуг пасажирам та вантажовласникам, а також для організацій, що здійснюють ці операції за договорами.
Визначено вимоги до форм бланків проїзних і перевізних документів. Форма і зміст проїзних і перевізних документів залежать від виду сполучення (приміське, внутрішнє, міжнародне) та від засобу оформлення - на бланках проїзних і перевізних документів чи у вигляді посадочного проїзного/перевізного документа - для електронних проїзних/перевізних документів.
Оформлення проїзних і перевізних документів на бланках установленої форми дозволяється здійснювати:
- з використанням АСК (автоматизованої системи керування);
- з використанням програмно-технічних комплексів самообслуговування;
- з використанням спеціалізованих РРО, включених до Державного реєстру РРО;
- ручним способом у пунктах продажу проїзних документів (касах);
- ручним способом безпосередньо у поїздах;
- ручним способом при оформленні перевезення вантажобагажу.
Крім того, визначено порядок обліку розрахункових операцій та подання звітності щодо продажу проїзних і перевізних документів на залізничному транспорті.
Втратили чинність деякі спільні накази Мінтранспорту та ДПА, які затверджували попередній порядок оформлення таких документів.
Спільний наказ Мінінфраструктури та Міндоходів від 30.05.13 р. № 331/137 набув чинності з 09.07.13 р. («Офіційний вісник України» від 09.07.13 р. № 49).
Новини за темою: