Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

ФОП одночасно є найманим працівником: чи подавати декларацію про доходи?

12 березня 2016 р.

ФОП у 2015 році була платником єдиного податку 3 групи за ставкою 4%, щокварталу подавала декларацію з єдиного податку та сплачувала єдиний податок. При цьому ця особа одночасно є найманим працівником на підприємстві, де їй нараховується зарплата. Підприємство за формою № 1ДФ звітувало про виплачені та нараховані доходи і утриманий ПДФО. Чи повинна така фізособа-підприємець подавати декларацію про майновий стан і доходи за 2015 рік?

 Порядок подання річної декларації про майновий стан і доходи регулюється ст. 179 Податкового кодексу України (у редакції, що діяла до 01.01.2016 р.), якою зазначено, що обов’язок платника податку щодо подання податкової декларації вважається виконаним і податкова декларація не подається, якщо такий платник податку отримував доходи:

  • від податкових агентів, які згідно з розд. IV цього Кодексу не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу;
  • виключно від одного податкового агента незалежно від виду та розміру нарахованого (виплаченого, наданого) доходу, крім випадків, прямо передбачених зазначеним розділом;
  • від операцій продажу (обміну) майна, дарування, при нотаріальному посвідченні договорів, за якими було сплачено податок відповідно до зазначеного розділу;
  • у вигляді об’єктів спадщини, які згідно із зазначеним розділом оподатковуються за нульовою ставкою податку та/або з яких сплачено податок відповідно до п. 174.3 цього Кодексу;
  • зазначені у п. 167.2 цього Кодексу, крім випадків, коли декларування таких доходів прямо передбачено відповідними нормами вищезазначеного розділу.

Водночас у п. 292.9 ПКУ зазначено, що доходи фізособи  — платника єдиного податку, отримані в результаті провадження господарської діяльності та оподатковувані згідно з гл.1 розд.ХIV цього Кодексу, не включаються до складу загального річного оподатковуваного доходу фізичної особи, визначеного відповідно до розд. IV зазначеного Кодексу.
Таким чином, у фізособи — платника єдиного податку не виникає обов’язку для подання податкової декларації про майновий стан і доходи, якщо від отримував доходи від одного податкового агента незалежно від виду та розміру нарахованого (виплаченого) доходу.

Джерело: http://uteka.ua/ua/publication/FLP-odnovremenno-yavlyaetsya-naemnym-rabotnikom-predstavlyat-li-deklaraciyu-o-doxoda.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!