Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Якщо сума дивідендів, яка підлягає виплаті, більша ніж об’єкт оподаткування з податку на прибуток

November 3, 2016

Емітент корпоративних прав, який приймає рішення про виплату дивідендів своїм акціонерам (власникам), має нарахувати та внести до бюджету авансовий внесок із податку на прибуток.
Зокрема, авансовий внесок при виплаті дивідендів за підсумками звітного кварталу, півріччя, трьох кварталів розраховується зі всієї суми дивідендів, що підлягають виплаті, якщо на момент виплати таких дивідендів декларація з податку на прибуток за звітний рік, на який припадають такі періоди, не подана. Якщо ж на момент виплати дивідендів за IV квартал звітного року податкова декларація з податку на прибуток підприємств за такий рік подана та зобов'язання, нараховані у ній, погашені, то авансові внески нараховуються на суму перевищення дивідендів, що підлягають виплаті за IV квартал звітного року, над значенням об'єкта оподаткування податком на прибуток за такий рік, поділеним на 12 та помноженим на 3 (пропорційно кількості місяців, за які виплачуються дивіденди).
Отже, для розрахунку суми перевищення дивідендів, що підлягають виплаті, над значенням об'єкта оподаткування передбачено використання значення об'єкта оподаткування за відповідний податковий (звітний) рік за умови погашення грошового зобов'язання.
При цьому, звертаємо увагу, у разі якщо дивіденди виплачуються за неповний календарний рік, то для обрахунку суми зазначеного перевищення використовується значення об'єкта оподаткування, обчислене пропорційно кількості місяців, за які сплачуються дивіденди.

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/Esli-summa-dividendov-podlezhashhaya-vyplate-bolshe-chem-obekt-nalogooblozheniya-po-nalogu-na-pribyl

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!