Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Єдиний податок: що змінилося із 01 січня

January 5, 2016

У рамках податкової реформи уряд пропонував принципові зміни в спрощеній системі оподаткування. І хоча у ході дискусій з нардепами від багатьох задекларованих намірів Кабмін відмовився (принаймні, на поточному етапі), явно не можна назвати «косметичними» зміни для платників єдиного податку, що вступили в силу з 1 січня.

З одного боку, умови роботи для І та ІІ груп лишилися незмінними.

З іншого боку, хоча для юросіб лишилася можливість й далі працювати на «спрощенці» (Мінфін домагався переведення 160 тис. юросіб на загальну систему оподаткування), проте для представників ІІІ групи (в яку входять і фіз-, і юрособи) ліміт річних доходів знижено відразу в 4 рази – з 20 млн грн. до 5 млн грн. Це при тому, що інфляція в 2015 році склала 44-45%, а в 2016 році за експертними очікуваннями перевищить 20% (в реалістичність урядово-нацбанківського прогнозу 12% мало хто вірить). Причому, слід наголосити, що зниження ліміту доходів актуальне, передусім, саме для юросіб, а не фізосіб (за даними Мінфіну, в 2014 році фізосіб-спрощенців з доходами від 3 до 20 млн грн було лише 403).

Крім того, для ІІІ групи на 1 відсотковий пункт підвищено ставку податку (до 3% для платників ПДВ та до 5% для неплатників ПДВ). Щоправда, при оцінці змін у податковому навантаженні доречно зважати, що як компенсатор може розглядатися зниження ставки ЄСВ з 34,7% до 22%.

Щодо IV групи. Із Податкового кодексу вилучено норму про те, що права власності/користування земельними ділянками повинні бути оформлені та зареєстровані відповідно до законодавства. Проте збільшено ставки податку з одного гектара сільськогосподарських угідь та/або земель водного фонду:

- із 0,45 до 0,81% від бази оподаткування для ріллі, сіножатей і пасовищ; - із 0,27 до 0,49% для ріллі, сіножатей і пасовищ, розташованих у гірських зонах та на поліських територіях; - із 0,27 до 0,49% для багаторічних насаджень; - із 0,09 до 0,16% для багаторічних насаджень, розташованих у гірських зонах та на поліських територіях; - із 1,35 до 2,43% для земель водного фонду; - із 3 до 5,4% для ріллі, сіножатей і пасовищ, що перебувають у власності сільськогосподарських товаровиробників або надані їм у користування, у тому числі на умовах оренди.

Джерело таблиці: матеріали комітету Верховної Ради з питань податкової та митної політики

Джерело: http://uteka.ua/channels_store/publication/YEDINIJ-PODATOK-SHHO-ZMINILOSYA-IZ-01-SICHNYA-12490

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!