Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Доходи у вигляді виграшів: що з ПДФО?

26 лютого 2016 р.

Лист ГУ ДФС у Житомирській області від 18.02.2016 р. № 134/6 / 06-30-17-01-42
Роз'яснено порядок оподаткування ПДФО доходів у вигляді виграшів та призів.
Так, до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включаються, зокрема, доходи у вигляді виграшів, призів (пп. 164.2.8 Податкового кодексу України; далі - ПК).
Доходи у вигляді виграшів, призів обкладаються податком на доходи згідно з нормами п. 170.6 ПК.
Оподаткування доходів у вигляді виграшів та призів, відмінних від виграшів (призів) в лотерею, здійснюється в загальному порядку, при їх нарахуванні за ставкою 18 % (пп. 170.6.3. ПК).

Важливо! Витрати платника податку в зв'язку з отриманням такого доходу не беруться до уваги при нарахуванні чи виплаті доходів у вигляді виграшів у лотерею або в інших розіграшах (пп. 170.6.4 ПК).
З огляду на норми пп. 170.6.5 ПКУ, доходи, зазначені в цьому пункті, остаточно оподатковуються під час їх виплати за їх рахунок.
Дохід у вигляді виграшів та призів (крім отриманих в лотереї) відображається у ф. № 1ДФ за ознакою доходу "111".

Джерело: http://uteka.ua/ua/publication/Doxody-v-vide-vyigryshej-chto-s-NDFL.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!