Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Дохід приватного виконавця: які витрати враховувати?

26 вересня 2017 р.

Приватні виконавці, які мають намір здійснювати незалежну професійну діяльність, зобов'язані стати на облік у контролюючих органах за місцем свого постійного проживання як самозайняті особи та отримати довідку про взяття на облік згідно зі ст. 65 Податкового кодексу (далі – ПК).
У разі неотримання зазначеної довідки особою, яка провадить незалежну професійну діяльність, об'єктом оподаткування є доходи, отримані від такої діяльності, без урахування витрат.
Правовий порядок регулювання оподаткування доходів таких фізосіб установлено ПК.
Оподатковуваним доходом фізособи, яка провадить незалежну професійну діяльність, уважається сукупний чистий дохід, тобто різниця між доходом і документально підтвердженими витратами, необхідними для провадження певного виду незалежної професійної діяльності (п. 178.3 ПК). При цьому не передбачено перелік витрат для таких фізосіб.
Основним критерієм для обґрунтування витрат, що зменшують дохід для визначення об'єкта оподаткування, є їх належність та необхідність для проведення незалежної професійної діяльності.

Лист ДФС від 13.09.17 р. № 1 939/Т/99-99-13-01-02-14/ІПК.

Джерело: https://uteka.ua/.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!