Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Дії покупця у разі порушення продавцем граничних термінів реєстрації в ЄРПН

November 15, 2016

У разі допущення продавцем товарів/послуг порушень граничних термінів реєстрації в ЄРПН податкової накладної та/або розрахунку коригування покупець таких товарів/послуг має право додати до податкової декларації за звітний податковий період заяву із скаргою на такого покупця за формою згідно з (Д8). Копії документів подаються до контролюючого органу за місцем обліку платника податків у строки, передбачені для подання податкової декларації.

При порушенні продавцем граничних термінів реєстрації в ЄРПН покупець має право заповнити додаток 8 до податкової декларації з ПДВ, в якому має зазначити наступне:

- у графі 2 – назву документа: «податкова накладна»;

- у графах 3 та 4 – реквізити платника податку-продавця, який порушив граничні терміни реєстрації в ЄРПН податкової накладної, а саме: у графі 3 – його найменування (ПІБ – для фізичної особи), у графі 4 – його індивідуальний податковий номер;

- у графах 5 та 6 – реквізити податкової накладної (у разі наявності у покупця) (її дата та номер відповідно) стосовно якої подається додаток 8;

- у графі 7 – обсяг поставки (без ПДВ), що має бути зазначений в податковій накладній;

- у графі 8 – суму ПДВ;

- у графі 9 – опис порушення продавцем граничних термінів реєстрації в ЄРПН.

Таким чином, у разі відсутності у покупця номера та дати податкової накладної при заповненні Заяви про допущення продавцем товарів/послуг порушень граничних термінів реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної (Додаток 8), графи 5 та 6 не заповнюються.

Поряд з цим, кожен конкретний випадок податкових відносин, у томі числі і тих, про які йдеться у зверненні, потребує аналізу документів, що дозволяють детальніше ідентифікувати предмет звернення.

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/Dejstviya-pokupatelya-v-sluchae-narusheniya-prodavcom-predelnyx-srokov-registracii-v-ERNN.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!