Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Діяльність добровільної пожежної охорони буде врегульована законодавчо

July 21, 2016

Верховна Рада зарегістртровала законопроект № 4011 «Про добровільну пожежну охорону».
Даний закон має врегулювати питання діяльності добровільної пожежної охорони. Зараз дана сфера тільки частково врегульована Кодексом цивільного захисту.
Згідно з проектом, добровільна пожежна охорона - це протипожежне громадське об'єднання, засноване фізичними особами та/або юридичними особами приватного права, основною статутною метою якого є участь в проведенні заходів щодо запобігання виникненню пожеж, організації їх гасіння.
ДПО утворюється як громадська організація або громадська спілка. Члени ДПО діляться на звичайних членів, прихильників та почесних членів.
Передбачено, що в населених пунктах і на територіях здатних територіальних громад з чисельністю населення до 25 000 чоловік утворюються добровільні пожежні команди - пожежно-рятувальні підрозділи, які здійснюють свою діяльність з використанням пожежних автомобілів чи іншої спецтехніки, і бере безпосередню участь у забезпеченні пожежної безпеки населеного пункту, гасінні пожеж.
За рішенням керівників суб'єктів господарювання можуть утворюватися добровільні пожежні дружини - підрозділи, які здійснюють свою діяльність з використанням пожежних автомобілів чи іншої пристосованої для гасіння пожеж техніки, пожежних мотопомп та / або первинних засобів для гасіння пожеж, і бере безпосередню участь у забезпеченні пожежної безпеки об'єкта та гасінні пожеж.
А в загальноосвітніх навчальних закладах (ліцеях, школах, коледжах) утворюються дружини юних пожежних - добровільні об'єднання учнів, які створюються з метою виховання у них мужності, шляхетності, фізичного гарту і пожежно-технічної професійної орієнтації.
Передбачається, що засновник (засновники) добровільної пожежної охорони, керівники суб'єктів господарювання мають право встановлювати форму і розміри матеріального стимулювання добровільних пожежних. Крім того, добровільним пожежним надаються гарантовані державою компенсації та пільги.
Також в законопроекті розписані повноваження добровільних пожежних, порядок несення ними служби, питання фінансового забезпечення ДПО і т.д.

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/Deyatelnost-dobrovolnoj-pozharnoj-oxrany-budet-uregulirovana-zakonodatelno

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!