Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Грошове зобов`язання з ЄСВ суб`єкт господарювання має право сплатити тільки за себе

July 4, 2016

Відповідно до частини 4 статті 8 Закону України від 8 липня 2010 року № 2464-VI Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування  порядок нарахування, обчислення і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування  визначається цим Законом, в частині адміністрування - ПОДАТКОВИМ КОДЕКСОМ, та прийнятими відповідно до них нормативно-правовими актами центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику.
Платник ЄСВ зобов’язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок (пункт 1 частини 2 статті 6 Закону № 2464).
У разі виявлення своєчасно не сплачених сум страхових внесків платники ЄСВ зобов’язані самостійно обчислити ці внески і сплатити їх з нарахуванням пені в порядку і розмірах, визначених статтею 25 Закону № 2464 (частина 2 ст. 9 Закону № 2464).
У випадках повної ліквідації юридичної особи або смерті фізичної особи, визнання її безвісно відсутньою, недієздатною, оголошення померлою та відсутності осіб, які відповідно до Закону № 2464 несуть зобов’язання із сплати ЄСВ, сума недоїмки підлягає списанню (частина 7 статті 25 Закону № 2464). 
Згідно частини 8 статті 25 Закону № 2464 у разі ліквідації юридичної особи - платника ЄСВ або втрати платником з інших причин статусу платника ЄСВ сума недоїмки сплачується за рахунок коштів та іншого майна платника. У такому разі відповідальними за погашення недоїмки є:

  • ліквідаційна комісія - щодо юридичної особи - платника ЄСВ, що ліквідується;
  • юридична особа - щодо утворених нею філії, представництва або іншого відокремленого підрозділу - платника ЄСВ, що ліквідується. 

У разі недостатності у платника ЄСВ коштів та іншого майна для сплати недоїмки відповідальними за її сплату є: 

  • засновники або учасники юридичної особи - платника ЄСВ, що ліквідується, якщо згідно із законом вони несуть повну чи додаткову відповідальність за її зобов’язаннями;
  • юридична особа - щодо утворених нею філії, представництва та іншого відокремленого підрозділу - платника ЄСВ, що ліквідується;
  • правонаступники юридичної особи - платника ЄСВ, що ліквідується. 

У разі злиття, приєднання, виділення, поділу, перетворення платника ЄСВ зобов’язання із сплати недоїмки покладаються на осіб, до яких відповідно до законодавства перейшли його права та обов’язки. 
Передача платниками ЄСВ своїх обов’язків з його сплати третім особам заборонена, крім випадків, передбачених законодавством (частина 9 стаття 25 Закону № 2464).
Таким чином, юридична особа, фізична особа – підприємець або фізична особа не може сплатити грошове зобов’язання по ЄСВ за інших осіб.

ДПІ у Печерському районі ГУ ДФС у м. Києві

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/Denezhnoe-obyazatelstvo-po-ESV-subekt-xozyajstvovaniya-imeet-pravo-uplatit-tolko-za-sebya.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!