Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Дані про нормативну грошову оцінку земділянки: чи обов`язково як витяг з техдокументації?

March 18, 2016

Чи обов'язково брати дані про нормативну грошову оцінку окремої земельної ділянки як витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку земель, який видається територіальним органом Держгеокадастра, або досить скористатися оприлюдненими публічно показниками нормативної грошової оцінки по населеному пункту, в якому ця земельна ділянка знаходиться?

Перш за все, необхідно відзначити, що підставою для нарахування земельного податку відповідно до п. 286.1 ст. 286 ПК є дані Державного земельного кадастру.
Суб'єкти господарювання - власники землі та землекористувачі обчислюють суму податкового зобов'язання з плати за землю і відображають її в податковій звітності виключно на підставі витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку окремої земельної ділянки, який видається територіальним органом Держгеокадастру, а не на підставі оприлюднених рішень органів місцевого самоврядування. Відзначимо, що в рішеннях органів місцевого самоврядування встановлюється базова нормативна оцінка земель, нормативна ж оцінка конкретної земельної ділянки може відрізнятися в залежності від категорії земель, цілі використання тощо.
Крім того, необхідно враховувати, що відповідно до п. 286.2 ст. 286 ПК при поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника податку за землю) разом з нею подається довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а надалі така довідка подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі.
Таким чином, ПК не передбачено обов'язковість щорічного надання платником земельного податку довідки про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки. Така довідка, як зазначено вище, в обов'язковому порядку надається тільки при поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника земельного податку), а в подальшому - в разі затвердження нової нормативної грошової оцінки.
При цьому, як звертає увагу ДФС в листі від 25.11.15 р. № 26024/10/28-10-06-11, ПК не передбачено, в якому вигляді у зазначених випадках необхідно надавати довідку (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки (оригінал або копію).
Тому щорічно при поданні податкової декларації із земельного податку подавати до відповідного податкового органу довідку (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки не потрібно, а чи надавати оригінал або копію такої довідки (у визначених законодавством випадках), вирішує сам платник.
Додатково зазначимо, що, як роз'яснює ДПАУ в листі від 27.04.11 р. № 5189/5/15-0716, у разі зміни нормативної грошової оцінки землі, яка є базою оподаткування, змінюється річна сума податкового зобов'язання по земельному податку та орендній платі за земельні ділянки державної і комунальної власності. Тому, якщо в населеному пункті рішенням ради введена нова нормативна грошова оцінка землі та в установленому порядку вона оприлюднена, платники самостійно повинні звернутися в територіальний орган Держгеокадастра для отримання довідки (витягу) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, перерахувати суму податкового зобов'язання по земельному податку або орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності та подати зазначену довідку з податковою звітністю до податкового органу за місцезнаходженням земельної ділянки (також див. лист ДФС від 25.12.15 р. № 19677/10/26-15-15-04-18).

Джерело: http://uteka.ua/ua/publication/Dannye-o-normativnoj-denezhnoj-ocenke-zemuchastka-obyazatelno-li-kak-izvlechenie-iz-texdokumentacii.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!