Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Cтавки акцизного збору на б/у автомобілі знижені

June 1, 2016

Верховна Рада прийняла Закон "Про внесення змін до Перехідних положень Податкового кодексу щодо стимулювання розвитку ринку вживаних транспортних засобів" (законопроект № 3251).
Передбачається тимчасово, до 31 грудня 2018 року, знизити ставки акцизного податку на транспортні засоби, що були у вжитку, залежно від виду транспортного засобу і потужності його двигуна.
Але знижені ставки не застосовуються для легкових автомобілів, якщо вони:
- мають походження з РФ або ввозяться з території РФ і/або з окупованої території України;
- вироблені до 1 січня 2010 року;
- ввозяться на митну територію України особою для власного використання або на користь інших осіб за договорами купівлі-продажу, міни, поставки, дарування, комісії, доручення, поруки, іншим господарським і цивільно-правовими договорами або за рішенням суду в кількості більше 1 легкового автомобіля протягом календарного року.
У разі відчуження протягом 365 днів з дня реєстрації ТЗ, при ввезенні яких були застосовані знижені ставки акцизного податку, платник податків буде зобов'язаний сплатити акцизний податок за такі ТЗ за ставками, встановленими статтею 215 НК.
Закон вступить в силу з першого числа місяця, наступного за місяцем його опублікування.
Такі зміни позитивно вплинуть на розвиток автомобільного ринку і дозволять громадянам легалізувати свої придбані автомобілі, які зараз знаходяться в митному режимі транзиту. Також реалізація закону сприятиме розвитку малого та середнього бізнесу як на ринку автопродажів, так і надання страхових послуг і послуг з автомобільного сервісу.

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/Ctavki-akciznogo-sbora-na-bu-avtomobili-cnizheny.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!