Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Чиновники не мають права перевіряти підприємства з оборотом до 20 млн. грн.

January 4, 2016

Контролюючі органи не мають права перевіряти суб’єктів господарювання з річним оборотом до 20 млн. грн. у 2016 році, бо діє мораторій, йдеться в офіційній заяві Державної регуляторної служби. 

Нещодавно Мінекономрозвитку затвердило План комплексних перевірок підприємств на 2016 рік, який передбачає, що в 2016 році кілька органів державного нагляду (контролю) зможуть одночасно перевіряти підприємство. 

До Плану комплексних планових заходів державного нагляду (Наказ Мінекономрозвитку від 30.11.2015 № 1553) увійшли понад 13 тисяч компаній різних форм власності, з різних секторів економіки та з різними ступенями ризику.

Як констатують у Державній регуляторній службі, аналіз позицій Плану дає підстави вважати, що серед 13020 суб’єктів господарської діяльності, які внесені до нього є суб’єкти на яких розповсюджуються мораторій на проведення перевірок підприємств, установ та організацій, фізичних осіб-підприємців, встановлені частиною третьою розділу ІІ «Прикінцеві положення» Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» від 28.12.2014 № 71-VIII (далі – Закон № 71).

"Зазначені норми у Законі №71 не є зміною або доповненням до Податкового кодексу України, це положення створює цілком самостійну норму, яка поширюється на всі контролюючі органи, перелік яких затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 13.08.2014 № 408.

Державна регуляторна служба України неодноразово заявляла про свою позицію щодо дії мораторію на проведення перевірок, встановленого Законом № 71.

Крім того, є узагальнена інформація про розгляд спорів у судовому порядку, що виникають між контролюючими органами та суб’єктів господарювання з приводу застосування норм розділу ІІ Закону України від 28.12.2014 № 71-VIII, у яких рішення судами приймались на користь суб’єктів господарювання, що підтверджує правову позицію ДРС.

Державна регуляторна служба України пропонує усім суб’єктам господарської діяльності, внесеним у План здійснити аналіз показників своєї діяльності на відповідність критеріям, визначеним Законом № 71.

У випадку встановлення суб’єктом господарювання, що на нього розповсюджується дія мораторію, звернутися з обґрунтованим листом до відповідного органу державного нагляду (контролю) з пропозицією переглянути свої плани перевірок та звернутися до Мінекономрозвитку з метою внесення змін до комплексного Плану.

Зазначений захід дозволить суб’єктам господарювання ефективно проводити захист своїх прав та інтересів до початку здійснення контролюючими органами заходів державного нагляду (контролю)", - констатується в офіційному повідомленні ДРС.

Джерело: http://uteka.ua/channels_store/publication/CHINOVNIKI-NE-MAYUT-PRAVA-PEREVIRYATI-PIDPRIYEMSTVA-Z-OBOROTOM-DO-20-MLN-GRN.-12464

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!