Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

База обкладення податком на нерухомість із 1 квітня змінилася: чи потрібно перераховувати суму податку?

22 квітня 2014 р.

Законом від 27.03.14 р. № 1166-VII унесено зміни до ст. 265 Податкового кодексу (далі – ПК): з 1 квітня податком на нерухомість обкладається загальна площа житла. Відповідно, сума податку на нерухомість збільшується. Чи потрібно платникам податків – юрособам перераховувати зобов`язання за податком? Якщо потрібно, то яким чином?
Поки що ситуація неясна. Скоріше за все, юрособам – платникам податку на нерухомість доведеться перерахувати суму податку з 1 квітня 2014 року. Тільки ось яким чином це зробити: шляхом подання уточнюючої декларації чи нової звітної? У ПК вказівок для такого випадку немає.
Враховуючи думку Міндоходів, висловлену в листі від 27.05.13 р. № 3492/6/99-99-15-03-01-16, можемо припустити, що платникам доведеться подати уточнюючу декларацію за 2014 рік. Зокрема, у цьому листі сказано, що коли право власності на об`єкт у платника податків виникло у звітному році після подання декларації (цього року – після 20 лютого), то він зобов`язаний подати уточнюючу декларацію.
Що стосується строків подання такої уточнюючої декларації, на наш погляд, можна почекати. Адже строк сплати податку за ІІ квартал минає 29 липня 2014 року.

Більш детально див. «БАЛАНС» № 31-32, який вийшов з друку 21.04.14 р.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!