Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Банківська виписка – первинний документ

21 липня 2016 р.

Чим цінна ця стаття:
• ви переконаєтеся, що виписку банку можна використовувати як первинний документ;
• дізнаєтеся, які особливості заповнення її обов'язкових реквізитів.
Від чого допоможе захиститися: від невизнання фіскальними органами витрат, проведених у бухгалтерському та податковому обліку на підставі виписок банку, наприклад із розрахунково-касового обслуговування.
Для скорочення та зручності сприйняття побудуємо нашу консультацію у вигляді запитань і відповідей.

Які реквізити повинні бути в первинному документі?
Бухгалтерам добре відомо, що в бухобліку всі записи, що фіксують проведену госпоперацію, виконуються тільки за наявності правильно оформленого первинного документа. На підставі первинних документів, регістрів бухобліку, фінзвітності розраховуються бази оподаткування для різних податків і зборів у податковому обліку (п. 44.1 Податкового кодексу).
У первинному документі повинні бути заповнені законодавчо встановлені обов'язкові реквізити (ч. 2 ст. 9 Закону від 16.07.99 р. № 996-XIV, далі – Закон № 996; п. 2.4 Положення, затвердженого наказом Мінфіну від 24.05.95 р. № 88, далі – Положення № 88):
• назва документа;
• дата і місце складання;
• найменування підприємства, від імені якого документ складено;
• зміст та обсяг операції, одиниця виміру;
• посади, імена і підписи осіб, відповідальних за проведення й оформлення господарської операції.
До порядку складання первинних документів про проведені банківські та касові операції висуваються також і додаткові вимоги, установлені іншими нормативно-правовими актами (п. 2.8 Положення № 88).

Чи має статус первинного документа банківська виписка?
Так, має. У ст. 336 розд. І таблиці Переліку типових документів, затвердженого наказом Мін’юсту від 12.04.12 р. № 578/5 (далі – Перелік № 578/5), до первинних документів, які фіксують факт виконання госпоперації та служать підставою для записів у регістрах бухобліку і в податкових документах, віднесені:
• касові, банківські документи;
• повідомлення банків;
• виписки банків;
• корінці квитанцій і касових чекових книжок.

Детальну консультацію див. у "Баланс" № 58-59, який виходить з друку 25.07.16 р.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!