Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Орендар повернув податок на нерухоме майно: що з ПДВ?

8 липня 2015 р.

Об’єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку з постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до ст. 186 ПК.
За користування майном з наймача справляється плата, розмір якої встановлюється договором найму.
При цьому плата, яка справляється з наймача будівлі або іншої капітальної споруди (їх окремої частини), складається з плати за користування нею і плати за користування земельною ділянкою (за умови надання права користування земельною ділянкою).
Об’єктом оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є об’єкти житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його частка, а платниками цього податку є фізичні та юридичні особи, які є власниками об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості.
Таким чином, якщо орендар відшкодовує податок на нерухоме майно орендодавцю згідно з умовами договору оренди житлового/нежитлового приміщення, то таке відшкодування вважається частиною оплати вартості послуг оренди, є складовою частиною операції з постачання послуг, а тому є об’єктом оподаткування ПДВ.

За матеріалами офіційного порталу ДФС.

Новини за темою:
Арендна плата за землю держвласності може перевищувати 12 % нормативної грошової оцінки
Орендар компенсує орендодавцю вартість спожитої електроенергії: як оформити податкову накладну?
Орендар поліпшив орендоване приміщення: чи потрібно нарахувати ПДВ?

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!