Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Аліменти: що нового

July 11, 2017

Посилено захист прав дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку стягнення аліментів.
Аліменти можна стягнути в рамках наказного провадження – особа, з яким проживає дитина, може звернутися до суду за місцем реєстрації або перебування із заявою про видачу судового наказу. За зареєстрованим місцем проживання чи перебування можна пред'явити позов про стягнення аліментів, а також про оплату додаткових витрат на дитину, індексацію аліментів, зміну способу їх стягнення. За такими вимогами судовий збір не сплачується. Також судовий збір не сплачується за стягнення неустойки (пені) за прострочення сплати аліментів.
Суд присудить на одну дитину – одну чверть, на двох дітей – одну третину, на трьох і більше дітей – половину заробітку (доходу) платника аліментів, але не більше 10 прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку (на кожного).
Також збільшено мінімальний розмір аліментів до 50 % (раніше було – з 30 %) прожиткового мінімуму на дитину.
Змінено порядок визначення та стягнення заборгованості по аліментах. Так, в разі виникнення заборгованості з вини платника аліментів їх одержувач має право на стягнення неустойки в розмірі 1 % суми несплачених аліментів за кожен день прострочення, але не більше 100 % заборгованості.
Заборгованість за аліментами, присудженими у частці від заробітку (доходу), визначається виходячи з фактичного заробітку, який платник аліментів одержував за час, протягом якого не провадилося їх стягнення, незалежно від того, отримано такий заробіток в Україні  чи за кордоном. Якщо платник не працював або є «спрощенцем», або ж працював в державі, з якою немає договору про правову допомогу, заборгованість визначається виходячи з середньої заробітної плати працівника для даної місцевості.
Якщо джерело і розмір закордонного заробітку встановлено, то за заявою одержувача аліментів державний або приватний виконавець здійснює перерахунок заборгованості. Розмір заборгованості по аліментах обчислюється державним (приватним) виконавцем, а в разі виникнення спору – судом.
Відповідальність платника аліментів настане через 7 днів із моменту повідомлення одержувача про необхідність сплатити певну суму. У разі несплати в цей термін пеня нараховується з наступного дня, а не з моменту отримання рішення суду.
Не допускається призупинення провадження у справі про стягнення аліментів на підставі наявності спору про батьківство (материнство), визначення місця проживання дитини, участі одного з батьків або родичів у вихованні дитини, спілкуванні з дитиною.
Крім того, тепер аліменти є власністю дитини, а той член сім'ї, на ім'я якого вони виплачуються, може розпоряджатися грошовими коштами виключно в інтересах дитини. При цьому неповнолітня дитина може самостійно отримувати і розпоряджатися  тими аліментами, що нараховуються

Закон від 17.05.17 р. № 2037-VIII набув чинності з 08.07.17 р. («Голос України» від 08.06.17 р. № 102).

Джерело: https://uteka.ua/.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!