Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Агро-новини 23 травня

May 23, 2016

Іноземним підприємцям заборонять купляти сільгоспземлі в Україні
Комітет з питань аграрної політики та земельних відносин рекомендує парламенту прийняти за основу законопроект про внесення змін до деяких законодавчих актів України.
У документі, зокрема, до осіб, які не можуть набувати в власність земельні ділянки сільськогосподарського призначення, пропонується віднести «іноземні підприємства», «підприємства, у статутному (складеному) капіталі яких є іноземна інвестиція (спільні підприємства, підприємства з іноземними інвестиціями)», «юридичні особи, створені за законодавством іншим, ніж законодавство України», «міжнародні урядові та неурядові організації»; однією із підстав отримання права власності на земельну ділянку визнається її «придбання за цивільно-правовими договорами». Також у ЗК України термін «іноземні юридичні особи» пропонується замінити на «юридичні особи, створені за законодавством, іншим, ніж законодавство України» тощо.
Прийняття проекту, на думку суб’єктів права законодавчої ініціативи, «суттєво покращить інвестиційний клімат в Україні, сприятиме активізації ділової активності в регіонах, позитивно вплине на соціально-економічний розвиток держави».

МВФ вимагає ввести вільний продаж землі в Україні
Міжнародний валютний фонд вимагає від української влади ввести вільний ринок землі сільгосппризначення, щоб була можливість розпродавати її, наприклад, транснаціональним корпораціям.
Сьогодні паї площею в 1,4 га роздано у власність селянам, які здають їх в оренду за 885 грн./рік за пай. Продавати або будь-яким чином змінювати власника не можна (крім передачі у спадщину), що провокує чорний ринок земель — існують схеми, за якими олігархи скуповують права на землю (в середньому по $500/га).
Перш ніж створювати ринок, потрібно розробити запобіжники, інакше її скуплять. Спочатку — земельний банк і рівні умови щодо доступу до кредитів, потім вже відкриття ринку. Максимум, що можна дати іноземним інвесторам – дозвіл на приватизацію землі під побудованими об'єктами. Наприклад, заводами або логістичними центрами.
Як повідомлялося, місія МВФ працювала в Україні в період з 10 до 18 травня. Фонд має намір розглянути виділення Україні чергового траншу в обсязі $1,7 млрд. в липні.

Докладніше дивись за посиланням: http://teren.in.ua/article/ahronovyny_23_travnya.

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/Agro-novosti-23-maya.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!