Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Аграрний комітет ВР ініціює «велику дерегуляцію»

September 1, 2015

Аграрний комітет Верховної Ради ініціює «велику дерегуляцію» в агропромисловому комплексі. Про це повідомляє прес-сектретарь народного депутата Олега Кулініча, одного з авторів нового законопроекту ВР.

У Верховній Раді зареєстрований законопроект № 2558а від 31 серпня 2015 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо дерегуляції в агропромисловому комплексі». Основна мета законопроекту - скорочення адміністративних витрат для суб'єктів господарювання в АПК і зниження ризиків корупції в державних органах.

Істотна частина регуляторних механізмів в українському АПК застаріла, вони дублюють один одного або не відповідають міжнародним зобов'язанням України. Тому народні депутати провели комплексний аналіз дозвільних та інших обов'язкових процедур в агропромисловості.

Авторський колектив визначив, що 22 дозволу з 110 повинні бути скасовані або спрощені. Адже кожне додаткове дозвіл - це витрачений час і гроші українського аграрія, і додаткові можливості для зловживань і корупції. Звичайно, якісь з них є більш потенційно корупційними, інші - менш. Але всі ці дозволи об'єднує одне: вони потрібні лише чиновникам, які їх видають.

Торік було видано більше 5,5 млн. Зайвих документів! Ні міжнародні зобов'язання, ні безпеку споживачів не мають до них ніякого відношення. Найважливішим в законопроекті № 2558 положення, які передбачають добровільне отримання ветеринарних свідоцтв у ряді випадків, спрощення процедур оформлення водокористування для аграріїв, спрощення обороту добрив і засобів захисту рослин, а також скасування карантинного дозволу на імпорт.

 

Джерело: http://uteka.ua/channels_store/publication/Agrarnij-komitet-VR-iniciyuye-veliku-deregulyaciyu-9139

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!